péntek, május 17, 2024
HomePremier LeagueA Columbus letaszította a trónról a LAFC-t - Gressel másodszor is bajnok...

A Columbus letaszította a trónról a LAFC-t – Gressel másodszor is bajnok lett

A frankföldi Neustadt an der Aischból származó Julian Gressel pályafutása során másodszor lett bajnok a Major League Soccerben. A Columbus Crew saját stadionjában 2:1-re legyőzte a Los Angeles FC-t a döntőben

Gressel a Columbus Crew 2:1-es (2:0) győzelmének záró szakaszában cserélték be az ex-hannoveri Steven Cherundolo által edzett LAFC ellen. Akárcsak 2018-ban, amikor az Atlanta Uniteddel diadalmaskodott (2-0 a Portland elleni döntőben), az immár amerikai útlevéllel is rendelkező frankofón is felírta a nevét a győztesek listájára

Cucho Hernandez (33., büntető) és Yaw Yeboah (37.) révén a házigazdák szereztek vezetést az első félidőben, Denis Bouanga (74.) egyenlített a Timothy Tillman vezette LAFC-nak. A 24 éves korábbi német válogatott játékos a nyáron költözött az Egyesült Államokba a másodosztályú SpVgg Greuther Fürth-től. A kaliforniaiak tavaly a döntőben büntetőkkel 3-0-ra verték a Philadelphiát

Keletről nyugatra, majd vissza keletre

A Columbus végül 2008 és 2020 után harmadik MLS-diadalát ünnepelhette. Gressel a közép-frankföldi Neustadt/Aischből származik, és ifjúsági játékosként többek között a SpVgg Greuther Fürthben játszott. Még 2013-ban igazolt az amerikai Rhode Island állam egyik főiskolájára. Gressel 2017-ben került be az MLS draftjára, és azóta játszott az Atlantában, a D.C. Unitedben, a Vancouver Whitecapsben és idén óta a Columbusban is. Az amerikai válogatottban 2023 januárjában debütált.