szombat, április 20, 2024
HomeFootballA Bundesliga szextett üres kézzel távozik: Gavi nyerte a Kopa Trophy-t

A Bundesliga szextett üres kézzel távozik: Gavi nyerte a Kopa Trophy-t

A középpályás Gavi hétfőn megkapta a legjobb U21-es játékosnak járó Kopa-trófeát. A 18 éves játékos így egy csapattársát váltja a díjazottként.

Luis Enrique nem akart időt vesztegetni. Gavi úgyis nemzetközi válogatott lett volna, úgyhogy akár most is az lehet – mondta a spanyol La Roja edzője a kinevezése előtt alig több mint egy évvel ezelőtt. Ő lett a legfiatalabb – 17 évesen és 62 naposan. Akkor még kevesebb, mint 300 bajnoki percet játszott, La Liga-debütálása pedig mindössze 38 nappal ezelőtt volt.

A meredek emelkedés után sincs jele annak, hogy karrierje megszakadna. Gavi időközben 58 mérkőzésen lépett pályára az FC Barcelonában, de az augusztusban nagykorúvá vált középpályásnak még javítania kell gólarányán (két gól). De már lőtt egy különleges gólt: 2022 júniusában gólt szerzett Spanyolországnak Csehországban (2:2), és ezzel ő lett a 2010-es világbajnokok legfiatalabb gólszerzője is.

Nem kétséges, hogy a jövő Gavié, aki 2015-ben a Betis fiataljaiból került a La Masiába – a katalánoknál biztosan nem. Egy hónappal ezelőtt 2026-ig meghosszabbították a szerződését, és a kilépési záradékot egymilliárd euróban határozták meg.

Most először élvezheti a Kopa-trófeát – amelyet a korábbi Ballon d’Or-győztes Raymond Kopa után neveztek el – az elmúlt szezon legjobb U21-es játékosának. Egy csapattársától veszi át a feladatot. Pedri már az előző évben is megkapta a díjat.

Jude Bellingham, Karim Adeyemi (mindketten Borussia Dortmund), Jamal Musiala, Ryan Gravenberch (mindketten FC Bayern), Florian Wirtz (Bayer Leverkusen) és Josko Gvardiol (RB Leipzig) is a tíz jelölt között volt az idei díjra, amelyet 2018 óta adnak át. Musiala a Real Madrid Eduardo Camavinga mögött a harmadik helyen végzett, Bellingham a negyedik lett.