péntek, március 29, 2024
HomeBasketballA Bayern "tisztességes munkát" végez az Ulm elleni nyitányon

A Bayern „tisztességes munkát” végez az Ulm elleni nyitányon

Az FC Bayern München győzelemmel kezdte az új szezont. A címvédő és tavalyi döntős szombat este hazai pályán 87:80 (39:39) arányban verte a ratiopharm Ulmot.

A 2021-es kupagyőztesek legjobb pontszerzői Cassius Winston 25 ponttal és Nick Weiler-Babb (18) voltak. Freddie Gillespie (10) szintén kétszámjegyű pontot szerzett. Juan Nunez és Joshua Hawley voltak a vendégek legeredményesebbjei 13 ponttal. Andrea Trinchieri edző csapata megnyerte az első negyedet, de az Ulm visszajött, és 39-39-es előnnyel ment a félidőre.

A szünet után azonban a 13 pontos előnyüket átmenetileg kiengedő hazaiak éberebbek és kompromisszumkészebbek voltak a müncheni Audi Dome-ban, és egyértelmű előnyt építettek ki, amit nem tudtak teljesen megtartani, de végül nyertek. „Tisztességes munkát végeztünk” – mondta Trinchieri edző a MagentaSportnak.

Mondta Trinchieri edző a MagentaSportnak.

Első győzelem a szezonban a Hamburg számára

A Hamburg Towers, amely a szerdai szezonnyitón 78-81-re legyőzte a címvédő Alba Berlint, hazai pályán ünnepelte első győzelmét a szezonban. Kendale McCallum volt a legjobb pontszerző 19 ponttal a weißenfelsi Syntainics MBC ellen 91:74 (52:32) arányban megnyert mérkőzésen.

A Telekom Baskets Bonn is jól kezdte az új szezont. Az irányító TJ Shorts II 22 ponttal és hét assziszttal vezette a Rajnaiakat a Würzburg Baskets 96-71 (53-35) győzelméhez.

FC Bayern München – ratiopharm Ulm 87:80 (24:18,15:21,28:15,20:26)

Pontok FC Bayern München: Winston 25, Weiler-Babb 18, Gillespie 10, Jaramaz 9, Zipser 8, Hunter 5, Obst 5, Rubit 4, George 3
ratiopharm Ulm: Hawley 13, Nunez 13, Robinson 12, Mobley 11, Jallow 9, Christen 7, Fuchs 6, Dos Santos 4, Klepeisz 3, Zugic 2