vasárnap, április 28, 2024
HomeBasketballA Bayern közeledik a listavezető Chemnitzhez - az Alba lecsúszik a tabellán

A Bayern közeledik a listavezető Chemnitzhez – az Alba lecsúszik a tabellán

Az

Bayern és az Alba az utóbbi időben vegyesen szerepelt az Euroligában – vasárnap azonban ismét bajnoki mérkőzés következett. Az FCB hazai győzelmet ünnepelhetett a Crailsheim ellen, míg a Berlin Würzburgban botlott

A német kosárlabdaligában továbbra is az FC Bayern München a csapat, amely immár kilenc mérkőzés óta veretlenül áll. Pablo Laso vezetőedző csapata vasárnap egyértelműen 98:81-re (52:38) nyert a kiesőjelölt Hakro Merlins Crailsheim ellen. Carsen Edwards (23 pont) és Vladimir Lucic (13) voltak a legjobbjai a győzelemnek, amely csak az első negyedben forgott rövid ideig veszélyben.

A müncheni klub 13 győzelemmel és három vereséggel most már a ligaelső Niners Chemnitzhez is felzárkózott, amely 15 győzelemmel és három vereséggel áll. Az előző héten a Bayern a szászoknál is győzött a csúcsrangadón

A Würzburg thriller győzelmet aratott az Alba ellen

Az Alba Berlin nem tudta kihasználni a bajnok ratiopharm Ulm szombati botlását, és 75:76 (37:39) arányú vereséget szenvedett egy thrillerben a Würzburg Baskets otthonában. Darius Perry négy másodperccel a vége előtt dobta be a döntő büntetőket a hazaiaknak.

Az Albatroszok ahelyett, hogy átvették volna a harmadik helyet az Ulmtól, most a tabellán elfoglalt negyedik helyüket kellett átadniuk a Würzburgnak. Zachary Seljaas – aki hét hárompontost dobott – és Otis Livingston II 21 ponttal vezették győzelemre a Basketset. Sterling Brown (21) lenyűgözte az Albát, de az utolsó dobást kihagyta.