szerda, május 8, 2024
HomeBasketballA Bayern kikapott Hamburgban - Zsinórban tizedik győzelmét aratta a Bonn

A Bayern kikapott Hamburgban – Zsinórban tizedik győzelmét aratta a Bonn

A Hamburgi Tornyok nyerték a BBL csúcsrangadóját az FC Bayern München ellen. Vasárnap a tabella hetedik helyezettje hazai pályán 87:83 (41:38) arányban legyőzte a harmadik helyezettet. A Hamburg sorozatban harmadik sikerével nagy lépést tett a rájátszásba jutás felé.

A tornyok egy 16:4-es futással nyitották a meccset, és az első félidőben Robin Christen vitte őket, aki addigra öt hármast süllyesztett el. A harmadikban Deshaun Thomas (28 pont) hozta vissza a Bayernt a meccsbe. Caleb Homesley lett a Hamburg győztese a 84-80-as végeredményt jelentő hárompontossal az utolsó percben és 22 ponttal.

A Telekom Baskets Bonn továbbra is a tabella élén áll. A BG Göttingen elleni 78-76-os (42-28) hazai győzelemmel a rajnaiak sorozatban tizedik sikerüket könyvelhették el, és egyben biztosították a hazai pálya előnyét az első rájátszási fordulóban. Karsten Tadda 15 másodperccel a vége előtt dobta be a győztes találatot, Javontae Hawkins pedig 25 ponttal a legjobb pontszerző volt.

A Jobstairs Giessen 46ers életben tartotta minimális esélyét a bennmaradásra. A tabella utolsó helyén álló csapat 76:75-re (38:32) nyerte a hesseni derbit a frankfurti Fraport Skyliners ellen. A giesseni csapat ezzel megállította a sorozatban hat vereségből álló negatív tendenciáját. Kendale McCullum az utolsó hét percben szerzett tizenegy pontjával vezette csapatát a szezonbeli hetedik győzelméhez. A 16. helyen álló weißenfelsi Syntainics MBC azonban három győzelemmel többet tudhat magáénak.

Hamburg Towers – FC Bayern München 87:83 (24:13,17:25,25:29,21:16)
Hamburg Towers pontok: Homesley 22, Kotsar 18, Christen 15, J. Brown 12, Meisner 9, Hinrichs 6, Ju. Hollatz 4, Dileo 1
FC Bayern München: Thomas 28, Rubit 15, Djedovic 9, Jaramaz 7, Weiler-Babb 7, Lucic 5, Sisko 5, Obst 3, George 2, Schilling 2.