szombat, április 20, 2024
HomeBasketballA Bayern kihagyja a kupát Barcelonában és kiesik az Euroligából

A Bayern kihagyja a kupát Barcelonában és kiesik az Euroligából

5. meccs, a döntés! A bajorok az első félidőben jól tartották a lépést a nagy esélyes barcelonaiakkal, de a szünet után a házigazdák elhúztak, és lerombolták a müncheniek álmát az Euroliga Final Fourról.

Az FC Bayern München kosárlabdázói kis híján lemaradtak a meglepetésről az Euroligában. Egy gyenge harmadik negyed okozta a 72:81 (37:31) vereséget a címvédő FC Barcelona keddi, döntő mérkőzésén a címvédő FC Barcelonánál, és a 2:3-at a katalánok elleni best-of-five sorozatban. Míg a Barcelona a Final Fourban (május 19/21. Belgrád), addig Andrea Trinchieri edző csapata számára véget ért az Euroliga szezon.

„Hatalmas tisztelet a csapatnak” – mondta Marko Pesic, a Bayern általános igazgatója a Magentasportnak. „Természetesen csalódottak vagyunk, hogy nem sikerült. Láthattátok ma, hogy mennyire fontos a hazai pálya előnye.” Az esélyesebb házigazdák valóban koncentráltabban kezdtek, mint legutóbb Münchenben. A bajorokat azonban nem hatotta meg a 2:7 (4. perc). A müncheniek egy 11:0-s futással megfordították a mérkőzést, és az első játékrész végén 19:18-ra is vezettek.

A Barca elnöke, Joan Laporta figyelt, a második játékrészben mindkét klub sok lehetőséget hagyott ki. Mindkét oldalon a védekezés dominált, mígnem a két erős Nick Weiler-Babb és Ognjen Jaramaz két sikeres távoli dobással 37:31-es vezetést szerzett a Bayernnek a szünet előtt. „Apróságokat leszámítva rendben volt” – mondta Trinchieri edző a félidei szünetben.

Barcelona és Mirotic felpörgetik a hőfokot

De a Bayern a szünet után sem tudta megfogni a korábbi NBA-játékost, Nikola Miroticot. A Chicago Bulls egykori játékosa a gólerős olasz Nicolas Laprovittolával együtt ismét biztosította a fordulatot. A másik oldalon a müncheniek próbálkozásai ritkán találtak célba. Így a Barcelona a harmadik negyedben elért 29:15-ös eredményének köszönhetően nyolcpontos előnnyel ment a záró játékrészbe.

Mirotic ismét egy hárompontossal biztosította az első kétszámjegyű Barca-előnyt. A bajorok ebből nem tudtak felállni, míg a spanyolok megmutathatták klasszisukat. A müncheniek legjobb pontszerzője Othello Hunter volt 18 ponttal. A Barcelonánál a kiváló Laprovittola (26 pont) és Mirotic (20) szerezte a legtöbb pontot.

FC Barcelona – Bayern München 81:72 (31:37)
A Barcelona legjobbjai: Laprovittola (26), Mirotic (20), Calathes (10).
A legjobb dobók Münchenben: Hunter (18), Jaramaz (17), Weiler-Babb (10)
A rájátszás végeredménye: 3:2