péntek, április 19, 2024
HomeMotorsports24h Le Mans 2022: A Toyota elhárította az Alpine támadását a Hyperpole-ban

24h Le Mans 2022: A Toyota elhárította az Alpine támadását a Hyperpole-ban

Az Alpine már fél lábbal a pole-ban állt a 24h Le Mans-on, de aztán mégis a Toyota győzött – Corvette az élen a GTE-Pro osztályban

A

Toyota rendkívül izgalmassá tette a Le Mans-i 24 órás verseny hiperpólusát: csak szó szerint az utolsó másodpercben győzte le a két GR010 Hybrid a versenytársakat a hiperautók osztályában. Végül a pole-t Brendon Hartley szerezte meg a 8-ban 3:24.408 perces idővel.

Kamui Kobayashi végül csak egy tizedmásodperccel maradt le a pole-ról, de a nagy meglepetést az Alpine okozta. Nicolas Lapierre sokáig vezette az edzést a nagy múltú Oreca-LMP1-es 708-assal autózott. A két 007-es LMH 1,4, illetve 1,9 másodperccel maradt le.

Az LMP2 osztályban végül Robin Frijns végzett az élen a 41.

versenyautójával.

És mögöttük is viszonylag egyértelműek voltak a dolgok a pályakorlátok megsértése miatt. A harmadik helyet Filipe Albuquerque szerezte meg a United Autosports Oreca 23-mal.

Le Mans: a Corvette a hiperpólusban a Porsche előtt

A GTE-Pro kategóriában szoros volt a verseny a Corvette és a Porsche között. Végül mindkét autóval az amerikaiak győztek. Nick Tandy 3:49.985 perces idővel biztosította a pole pozíciót a 64-es rajtszámmal.

Antonio Garcia a 63-as rajtszámú testvérautóval körülbelül 0,2 másodperccel maradt el Tandy-től. Ez azonban elég volt ahhoz, hogy Fred Makowiecki a 77-es versenyautóval.

A Le Mans-i 24 órás verseny még nem ért véget a mai, csütörtöki napon. Egy újabb szabadedzésre 22:00-kor kerül sor, mielőtt a bemelegítés szombat délelőtt folytatódik. A verseny délután 16:00-kor kezdődik.