vasárnap, április 28, 2024
HomePremier League1-0 a Burnley-ben: Bruno Fernandes kalapácsütése véget vetett a United vereségsorozatának

Három vereség után három bajnoki mérkőzésen 1-0-ra nyert a Manchester United az FC Burnley otthonában. A sokszor kemény meccsen Bruno Fernandes zseniális találata elég volt

A Burnley edzőjének, Vincent Kompanynak le kellett cserélnie a piros lapot kapott Fostert, és Ramsey-t hozta be helyette. Erik ten Hag, a United edzője három változtatást eszközölt a Bajnokok Ligája müncheni 4-3-as vereségéhez képest. Martinez (eltiltás), Pellistri és Eriksen (mindketten a kispadra kerültek) helyett Evans, McTominay és Hannibal került a kezdőcsapatba.

Burnley kezd jobban, de a United Fernandes szemet gyönyörködtető gólt szerzett

A házigazdák kezdték jobban a mérkőzést. Amdouni előbb Onana fejesével bukott el (10.), majd néhány méterről a kapufán (17.). Nem sokkal később a ManUnited játékosa, Evans járt jobban, miután a Burnley hátvédje teljesen üresen hagyta őt egy szöglet után. A veterán befejelte a vezetést jelentő találatot (25.). A VAR azonban kimondta a magáét. A gólt Höjlund offside-helyzete miatt érvénytelenítették.

Ennek ellenére a manchesteri vendégek egyre inkább feljebb kerültek. De kellett egy zseniális húzás Bruno Fernandes részéről, hogy 1-0-ra vezetést szerezzenek. A portugál nem sokkal a szünet előtt egy hosszú labdát Evans-től vett át közvetlenül és a bal sarokba fejelt (45.+1). A Traffordnak esélye sem volt a jól helyezett, mélyen leadott lövéssel szemben.

Burnley-nek kevés jut eszébe, a ManUnitednek sikerül felszabadítani

A szünet után a vendégek elsősorban a biztos bennmaradással foglalkoztak. A Burnley-nek nem sok ellenszere volt, annak ellenére, hogy többet birtokolták a labdát. Ehelyett Höjlund kétszer is csak centikkel maradt le a 2-0-ról (50., 59.). A Burnley tehát meccsben maradt – Kompany pedig egy három emberes cserével harangozta be a záró támadást. A több mint félpályás lehetőségek a joker Berge (81.) és Rodriguez (84.), valamint Benson túlságosan középre lőtt gólja (90.+4) nem volt elég a feljutó csapatnak.

A United három egymást követő vereség után ünnepelhetett győzelmet. Ez volt a harmadik győzelem a bajnokságban, és a Vörös Ördögök feljöttek a tabella nyolcadik helyére. A Burnley egyetlen ponttal a tabella utolsó helyén áll.

A Clarets most a hét folyamán a Salford City ellen lép pályára a Ligakupában, mielőtt szombaton a Newcastle United otthonában folytatná a bajnokságot. A ManUnited szombaton a kupában és a bajnokságban is a Crystal Palace ellen lép pályára