понеделник, май 20, 2024
HomeTennisZverev fright out!

Zverev fright out!

Местният герой Яник Синер изненадващо стига до финала на финалите на ATP в Торино. Любимецът на феновете побеждава ужасяващия Зверев Данийл Медведев

Местният герой Яник Синер изненадващо достигна до финала на финалите на ATP в Торино. Любимецът на феновете победи руснака Данийл Медведев, който бе победил Александър Зверев в груповата фаза, с 6:3, 6:7 (4:7), 6:1 и стана първият италианец, достигнал до финала на турнира от категория „хайлайф“ за осемте най-добри професионалисти за годината.

Четвъртият в света Синер, който в груповата фаза беше победил Новак Джокович, Стефанос Циципас и Холгер Рюне, беше вдъхновен от публиката и не позволи на злощастната загуба на втория сет да го извади от строя. След 2:29 часа 22-годишният тенисист реализира първата си точка в мача. Негов съперник в неделя отново ще бъде Джокович или испанецът Карлос Алкарас.

Грешникът вече е влязъл в историята: Южният тиролец стана първият италиански играч, който отбелязва 61 победи за един сезон в ерата на професионалния тенис от 1968 г. насам. И все още има шанс да спечели рекордната награда от над 4,8 милиона щатски долара, ако щурмува титлата в Торино.