понеделник, май 6, 2024
HomeMotorsportsWSBK 2023: Кой ще бъде съотборник на Алваро Баутиста в Ducati?

WSBK 2023: Кой ще бъде съотборник на Алваро Баутиста в Ducati?

Ducati поднови договора на Алваро Баутиста и планира да поднови този на съотборника си Михаел Риналди: дали Данило Петручи ще си тръгне с празни ръце?

Ducati е на път да спечели първата си титла в World Superbike след Карлос Чека преди 11 години благодарение на Алваро Баутиста. След четири състезания Баутиста води в класирането при пилотите с голяма преднина пред рекордния шампион Джонатан Риа (Kawasaki) и защитаващия титлата си Топрак Разгатлиоглу (Yamaha). Баутиста е най-добрият пилот на Ducati досега и през 2023 г. също ще кара заводски Panigale. Съотборникът му Майкъл Риналди е в явна сянка през този сезон. Но Ducati иска да продължи да работи с италианеца.

„Планът ни за следващия сезон е да продължим и с двамата пилоти“, уточнява мениджърът на отбора Серафино Фоти пред „WorldSBK.com“. „Все още обаче е твърде рано“, казва мениджърът на Ducati. На домашното състезание в Мизано Риналди се качи на подиума и в двете основни състезания.

Преди това положението на италианеца далеч не беше идеално. Rinaldi има подкрепата на Ducati. „Уверен съм. Вече бях в края на миналия сезон. Майкъл е много чувствителен ездач“, каза Серафино Фоти.

Победите на съотборниците увеличават напрежението

Победи на Баутиста оказват натиск върху Риналди. „Мотоциклетът ни работи много добре и се надявам оттук нататък той да се бори за подиума във всяко състезание. Той има потенциал да се бори за подиум и за първите пет места във всяко състезание“, каза мениджърът на отбора на Ducati.

Главният спонсор на Ducati – Aruba – се смята за голям поддръжник на кариерата на Риналди. Италианската ИТ компания даде възможност на Риналди да премине в WSBK, след като спечели купата Superstock 1000.

Данило Петручи, който в момента се състезава за Ducati в MotoAmerica, също беше смятан за потенциален кандидат за второто място в заводския отбор. Понастоящем бившият пилот на MotoGP води в класирането на пилотите в американския шампионат и се наслаждава на живота в САЩ.

Носят се слухове, че Петручи ще получи „уайлд кард“ в Световния супербайк шампионат на финала на сезона. Ако Риналди кара за заводския отбор на Ducati и през 2023 г., тогава за Петручи няма да остане особено привлекателно място в световния шампионат на супербайк.