петък, май 3, 2024
HomeEsportsVBLCC: Защитаващите се шампиони предотвратиха коледната криза

VBLCC: Защитаващите се шампиони предотвратиха коледната криза

RB Лайпциг загърби позицията си в клубния шампионат на VBL преди Коледа. След колебливия старт RBLZ дори победиха лидерите в мачовете за наваксване

Неверие или не: 13 определено беше нещастното число за РБ Лайпциг преди двата мача за наваксване в сряда вечер. Саксонците бяха събрали 13 точки до момента в Югоизточната дивизия, което им отреждаше 13-о място – доста извън местата за плейофите. Пред RBLZ се намираха и лидерите в лигата Майнц. FSV бяха допуснали първото си поражение за сезона едва предния ден. Опасността от коледна криза за Лайпциг беше голяма.

Тя се засилваше от неуспешния старт на сблъсъка с Nullfünfern: Леви Фин „levyfinn“ Риек и Умут „RBLZ_Umut“ Гюлтекин бяха победени с 2:3 в началните 2 срещу 2. След това обаче защитниците на титлата показаха своята устойчивост. ‘RBLZ_Umut’ едва даде шанс на Макс Юлиус ‘Diviners’ Грьоне с победа 5:2, а ‘levyfinn’ продължи с победа 4:2 срещу Дитмир ‘Ditmir_4897’ Алими. Първите три точки бяха в торбата

Тактическа смяна: Гюлтекин избягва ‘Furky’

Но местата за плейофите все още не бяха достигнати. На Лайпциг му предстоеше сблъсък с отбора на SV Wehen Wiesbaden. Този път Риек и Гюлтекин се справиха по-добре в двубоя, като вкараха два пъти през първото полувреме, за да си осигурят победа с 2:0 на откриването. Това беше едва четвъртата победа на 2v2 за действащите клубни шампиони в дванадесет мача. Особено комбинацията на „levyfinn“ и Андерс „RBLZ_Vejrgang“ Вейрганг не работеше оптимално в началото на сезона.

След това РБ смени реда за първия мач на сингъл: ‘levyfinn’ пое задачата срещу Furkan ‘Furky’ Kayacik – и се справи блестящо с победа с 3:1. В стрийма на RBLZ в Twitch Гюлтекин след това обясни, че често има големи проблеми срещу ‘Furky’. Оттук и тактическото преминаване към Риек за първия – и единствен – мач 1 срещу 1.

Благодарение на шестте точки Лайпциг скочи на четвърто място в Югоизточната дивизия. Преднината пред деветото място, което вече не дава право на участие в плейофите, е само две точки. Въпреки това РБЛЗ има още един мач за наваксване срещу TSG Hoffenheim на 27 декември. Всички резултати и таблици на VBLCC можете да намерите в нашия преглед на мачовете.