неделя, май 19, 2024
HomeEsportsVBL: 'xLennyyy' и 'Kiwi0025' спечелиха първите купи на общността

VBL: ‘xLennyyy’ и ‘Kiwi0025’ спечелиха първите купи на общността

Lenard ‘xLennyy’ Peters и Sören ‘Kiwi0025’ Ibsch се класираха за плейофите на Виртуалната бундеслига (VBL) чрез първите купи на общността.

До настоящия сезон само VBL Open проправяше пътя към плейофите за определяне на участниците в Големия финал. Междувременно DFL въведе друг път: Купи на общността. Бяха изиграни първите две издания за Xbox и бяха определени две класирания за плейофите.

В първия турнир за Купата на общността, чийто домакин беше бившият шампион на ФИФА на сингъл Мирза Джахич, победи Ленард „xLennyy“ Петерс от Nomen Est Omen (NEO). На финала младежът, който вече беше достигнал до полуфинала за Xbox срещу съотборника си Дилън „DullenMIKE“ Нойхаузен в Големия финал през 2021 г., се изправи срещу Леви Фин „levyfinn“ Риек.

‘xLennyy’ триумфира в мечтания финал

И двамата бяха доминирали в скобите си преди това, поради което Купата на общността на NGU доведе до мечтания финал. Там „xLennyyy“ заслужено спечели с 4:2 в първия и втория етап, докато лошото използване на шансовете на „levyfinn“ беше неговата гибел – Петерс, от друга страна, се възползва от грешките на противниците си.

Домакин на втората Купа на общността беше Тим „Тим Латка“ Шварцман, бившият капитан на ФК Шалке 04. След като Sören ‘Kiwi0025’ Ibsch беше елиминиран от ‘levyfinn’ на полуфинала на първото издание, той си проби билет за плейофите при втория опит с по-малко участници.

‘Kiwi0025’ не взима затворници

Нападението на

Ibsch беше изключително: от 16-ия кръг до финала той унищожи противниците си с всички възможни трикове – 33 гола в четири кръга. Дори решаващият последен двубой срещу „Apfelgame203″, който беше наречен финалът на плодовата салата, завърши с 8:2.

Apfelgame203“ вече беше отстранил „levyfinn“ и Феликс „FLEXXOO“ Гюнтер от 1. FC Köln, наред с други – той нямаше никакъв шанс срещу „Kiwi0025“. Така че класиралите се от Xbox за плейофите са определени. Техните аналози за PlayStation все още не са изиграни. Датите за другите турнири за купата на Общността ще бъдат обявени скоро.