понеделник, май 6, 2024
HomeLa LigaVAR спаси Анчелоти преди всичко

VAR спаси Анчелоти преди всичко

Подкрепата на съдията и моралът на неговите играчи засенчиха факта, че Карло Анчелоти всъщност се беше объркал по време на завръщането на Реал Мадрид срещу Алмерия

Докато треньорът на Алмерия Гайска Гаритано трябваше да се съвземе на тъчлинията, за да не излезе напълно извън релси – по-късно той щеше да види жълт цвят – старши треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти трябваше да се съвземе след третата сложна ситуация на VAR, която бе в негова полза, за да не изглежда прекалено облекчен.

Фактът, че теоретичните лидери в лигата – към този момент Реал (20 мача, 51 точки) все още изпреварваше Жирона (21 мача, 52 точки) – се нуждаеха от почти безобразно много късмет, за да спечелят най-накрая у дома срещу все още безгрешния клуб от дъното в деветата минута на продължението, имаше много общо с опитния италианец.

Анчелоти не обича да прави ротации – само късно в неделя

Четирикратният победител в Шампионската лига от години повтаря, че винаги иска и ще използва най-добрите играчи, с които разполага, когато е възможно. Това се отнася и за домакинския мач срещу отбора от дъното на таблицата. Дори след седмици в Англия с интензивни мачове за Суперкопа в Саудитска Арабия и още 120 минути за купата с Атлетико.

Последицата? Постоянните играчи на Анчелоти не бяха в най-добрата си форма в неделния следобед, като небрежно изостанаха още в първата минута на мача на „Бернабеу“. След това те започнаха без вдъхновение, почти не успяха да направят нещо в офанзивен план и, видимо пресилени, отстъпиха с 2:0 преди почивката – и дори не незаслужено.

Анчелоти осъзна какво се случва и направи три промени веднага след почивката. И ето, че по-отпочиналите и мотивирани заместници веднага направиха по-добро и по-остро впечатление. Можеше да разберете това предварително

Въпреки това в този момент бебето вече беше паднало в кладенеца и Реал успя да го извади отново през второто полувреме само с помощта на съдиите. Три спорни намеси на ВАР в рамките на много кратко време – всяка от които можеше да бъде решена по един или друг начин – отидоха в полза на Реал. Балансирано е различно. Можете да разберете Гаритано.

Както и Анчелоти, който превърна облекчението си в гняв след последния съдийски сигнал. „Ядосан съм на себе си“, призна той след това и не скри на пресконференцията кой едва не провали този задължителен за спечелване мач: „Много играчи загубиха енергия напоследък, което не осъзнавах достатъчно.“ Въпреки късната победа сега той трябва да осъзнае, че няма да има такъв късмет всеки път