събота, април 27, 2024
HomeBasketballSuns се препъват без Букър - Nuggets не успяха да се справят...

Suns се препъват без Букър – Nuggets не успяха да се справят с Warriors

Финикс Сънс изпитват сериозни затруднения без контузения си герой Девин Букър срещу Ню Орлиънс Пеликанс. Нещата за Бъкс и Хийт се подобряват. НБА в понеделник сутринта.

Втора загуба в четвъртия мач: Лидерът на Запад Финикс Сънс изпитва сериозни затруднения при домакинството си срещу Ню Орлиънс Пеликанс. Все още без най-добрия си играч Девин Букър (мускулна травма), отборът от Аризона загуби със 103:118 от Ню Орлиънс Пеликанс и все още се нуждае от две победи, за да се класира напред. Все още не е ясно кога ще се завърне Букър. В негово отсъствие Брандън Инграм блесна за Пеликанс с 30 точки. „Ще се борим до последната секунда. Това е нашата идентичност, за нас няма алтернатива.“ „Големият човек“ Йонас Валанчунас, който завърши с 26 точки, също отправи остроумно послание към Сънс.

Преди това Денвър Нъгетс предотвратиха заплахата от разгром в серията си срещу Голдън Стейт Уориърс, точно както Торонто Раптърс срещу Филаделфия 76ърс ден по-рано. Nuggets се изправиха в собствената си зала срещу доминиращите до момента калифорнийци със 126:121, за да намалят изоставането си на 1:3. Никола Йокич вкара 37 точки за Nuggets, а 33-те точки на Стеф Къри и 32-те на Клей Томпсън неочаквано не бяха достатъчни на „Дъбс“ да постигнат необходимата четвърта победа. Къри отново влезе в игра от пейката.

Young остава с едноцифрено число

Както и Уориърс, Маями Хийт са с една победа по-малко от следващия кръг. Загубата от Атланта Хоукс със 110:86 даде шанс на най-добрия отбор в основния кръг на Източната конференция да приключи сделката у дома във вторник вечер. Хийт задържаха суперзвездата на Хоукс Трей Йънг до разочароващите 9 точки, докато техният гост Джими Бътлър беше впечатляващ с 36 точки и 10 борби.

В ранния мач в неделя Милуоки Бъкс, водени от Джанис Антетокунмпо (32/17/7), нанесоха още един тежък удар на Чикаго Булс със 119:95 в „Юнайтед Сентър“ на старите шампиони и дръпнаха с 3:1.