понеделник, април 29, 2024
HomeBundesligaPosch: 90 минути на скамейката и положителна проба

Posch: 90 минути на скамейката и положителна проба

Казусите с Corona в TSG Hoffenheim не спират. Сега Stefan Posch е хванат.

24-годишният австриец беше заразен с вируса на короната, докато играеше за националния отбор, и затова със сигурност ще пропусне домакинския мач на Краища срещу VfL Бохум в събота.

Отборът на Хоенс, който напоследък е измъчван от Корона, трябва да се справи с още един неуспех по отношение на персонала, тъй като Илас Бебу, Флориан Грилич и Павел Кадерабек, важни стълбове на TSG, отсъстваха поради COVID-19 по време на поражението с 3-0 в Херта. Освен това Бенямин Хюбнер беше само на пейката в Берлин след инфекция.

90 минути на пейката срещу Уелс

Така че сега Posch го е хванал. 24-годишният централен защитник бе на пейката за 90 минути в полуфинала на Австрия за Световната купа срещу Уелс (1:2) миналия четвъртък, а във вторник отборът на подалия оставка треньор Франко Фода ще играе приятелска среща с Шотландия.

Пош е изиграл 15 международни мача за Алпийската република (1 гол). За Хофенхайм той е изиграл 119 състезателни мача от 2017 г. насам (два гола). През настоящия сезон той е играл в 23 мача от Бундеслигата и в три мача за купата.