петък, май 3, 2024
HomeMotorsportsMoto2 Barcelona FT1: Кане с малка преднина - Шрьотер седми

Moto2 Barcelona FT1: Кане с малка преднина – Шрьотер седми

Арон Кане с малка преднина пред Аугусто Фернандес и Сам Лоус в първата тренировка на Moto2 в Барселона – Марсел Шрьотер седми в първата тренировка

Арон Кане доминира в първата свободна тренировка на Moto2 в Барселона. Състезателят на Kalex пое лидерството в началото и трябваше да го отстъпи само веднъж за кратко на Аугусто Фернандес, но го изтласка обратно на второ място с най-добро време от 1’44.450. В крайна сметка двамата бяха разделени само от 24 хилядни.

Jake Dixon също остана само на 79 хилядни зад него на трето място. Сам Лоус завърши четвърти. Зад тях бяха Бо Бендснейдър и Алберт Аренас. Марсел Шрьотер е седми. Той изостана с малко под три десети от секундата от най-доброто време в сесията.

Педро Акоста, който отбеляза първата си победа в Moto2 преди седмица в Муджело, започна уикенда на домашната си GP на осмо място. Алонсо Лопес (девети) беше единственият състезател на Boscoscuro, който влезе в топ 10, допълнен от Ай Огура.

Лидерът на

WM Челестино Виети завърши сесията на 12-о място, на 0,521 сек. зад него. Джо Робъртс, втори в Муджело, завърши дванайсети. Общо 18 състезатели се оказаха в рамките на една секунда един от друг. Сомкиат Чантра остана последен в класирането с изоставане от 0,974 секунди.

Двама редовни състезатели липсват в Барселона поради контузия: Габриел Родриго е заменен от Алекс Толдео; Стефано Манци влиза в ролята на Кеминт Кубо за трети пореден път. С Пьотр Биесекирски отборът на SAG също има състезател с „уайлдкард“ на стартовата решетка.