вторник, май 14, 2024
HomeNBAKings си осигуряват последния четвъртфинален билет

Kings си осигуряват последния четвъртфинален билет

Сакраменто Кингс спечелиха последния четвъртфинален билет в новосъздадената Купа на НБА

Последното решение преди началото на елиминационната фаза в Купата на НБА донесе очакваното вълнение. Няколко отбора все още имаха шанс да продължат към четвъртфиналите, но в крайна сметка Сакраменто Кингс си осигуриха напредъка с много близка победа със 124:123 срещу Голдън Стейт Уориърс – докато другите отбори трябваше да чакат с нетърпение изхода от мача в Калифорния. Кралете се пребориха за 24 точки дефицит и накрая спечелиха с труден гейм уинър през борда от Малик Монк (21 точки).

На Изток Милуоки Бъкс спечелиха своята група със 131:124 при Маями Хийт, а Бостън Селтикс – със 124:97 срещу Чикаго Булс. Мястото за „уайлд кард“ на Изток е за Ню Йорк Никс, които се разминаха с лишения от плейофи Орландо Меджик с победа над Шарлът Хорнетс със 115:91. Айзея Хартънщайн допринесе с четири точки и шест борби от пейката за третата победа на Никс в четвъртия им мач в турнира.

На Запад без игра останаха Финикс Сънс и Ню Орлиънс Пеликанс, които се възползваха от пораженията на своите съперници. Наред с други, Далас Маверикс спечелиха със 121:115 срещу Хюстън Рокетс благодарение на 41 точки на Лука Дончич – но попаднаха в заглавията на вестниците извън терена заради възможна смяна на собствеността.

В действие в сряда вечер (централноевропейско време) са още: Денис Шрьодер с Торонто Раптърс, които вече нямаха шансове да достигнат до четвъртфиналите. Канадците загубиха от Бруклин Нетс със 103:115. Шрьодер вкара 14 точки, а освен това имаше девет асистенции и пет борби.