сряда, май 1, 2024
HomeChampions LeagueFüllkrug за Bynoe-Gittens: "Да имаш такъв играч в отбора си струва теглото...

Füllkrug за Bynoe-Gittens: „Да имаш такъв играч в отбора си струва теглото на злато“

Само след пет мача в груповата фаза на Шампионската лига Борусия Дортмунд вече си осигури място в последния 16-и кръг на група F. В Милано във вторник, не на последно място благодарение на един млад играч: Джейми Биньо-Гитнес

„Това е специална история, той е взривоопасен играч“, заяви Един Терзич в ефира на „Прайм“ след победата с 3:1 в Милано. „Напоследък той отново и отново получаваше спазми и беше много изтощен в деня след мача. Но сега той изгради база, дори и да беше малко стегнат в края на днешния мач“, каза треньорът на Дортмунд.

Радостта на Бьоно Гетенс и похвалите на Фюлкруг

Джейми Бьоно Гетенс изигра ключова роля в завръщането срещу Гладбах в Бундеслигата в събота вечер с гол и асистенция на стадион „Джузепе Меаца“ във вторник. 19-годишният младеж пръв се разписа от дузпа на Марко Ройс за 1:0, когато се измъкна покрай капитана на Милан Давиде Калабрия в наказателното поле и бе съборен от последния.

След като росонерите бяха изравнили в началото, Биньо-Гитенс направи 2:1 в началото на второто полувреме. „Това беше идеалният мач за мен да вкарам гол тук, на „Сан Сиро“. Опитах се да стрелям в началото, а след това празненството беше страхотно. Мисля, че можем да стигнем далеч“, каза роденият в Лондон играч за първия си гол в Шампионската лига.

Никлас Фюлкрюг също коментира Бьоно Гетенс и последните му изяви. „Той все още има какво да подобрява във вземането на решения“, каза централният нападател, преди да продължи да го хвали: „Но той винаги е опасен за съперника. Знаем, че не е нужно да го подкрепяме един на един. Струва си теглото в злато да имаш такъв играч в отбора и ще се радваме, ако той продължава така. „

Преди Леверкузен: Терзич е щастлив от почивните дни

Не само Байно Ганьо, но и много други играчи на BVB напоследък се движат на изпарения. „Докторът“ ни информираше почти на всеки час кой не може да играе, кой може да играе 30 или 45 минути“, каза Терзич, който се радва на кратката почивка: „Сега следващият мач е чак в неделя. Сега имаме малко повече време да се възстановим. „