петък, май 17, 2024
HomeTennisAlcaraz се проваля в Мадрид

Alcaraz се проваля в Мадрид

Победителят в последните две години губи от Андрей Рубльов. Янник Синер се оттегля поради контузия

Испанската тенис звезда Карлос Алкарас загуби от Андрей Рубльов на четвъртфиналите на ATP Masters в Мадрид. Победителят в турнира през 2022 и 2023 г. загуби от световния номер 8 от Русия с 6:4, 3:6 и 2:6. Това беше едва второто поражение за 20-годишния Алкарас при четвъртото му участие в турнира. Световният номер две Яник Синер се оттегли от турнира в сряда.

Алкарас, който трябваше да пропусне турнирите на клей в Монте Карло и Барселона заради контузия на дясната ръка, контролираше първия сет. Рубльов обаче се пребори за връщане на пробива. „Мисля, че сервисът ме спаси много, но ключовото беше, че това беше един от първите ми мачове, в които бях напълно спокоен през целия мач, не казах нито дума дори когато губех“, каза 26-годишният тенисист.

Световният номер три Алкарас изглеждаше все по-уморен с напредването на мача при ниските температури и затворения покрив на „Caja Magica“. Рубльов успя да направи пробиви в първия и петия гейм на решаващия сет. Руснакът удари 30 уинъра, докато Алкарас изглеждаше изтощен след трисетовата си победа над Ян-Ленард Щруф в 16-ия кръг, която продължи почти три часа.

Няколко минути след отпадането на Алкарас организаторите на турнира съобщиха чрез X, че Синер (Италия) няма да участва в Мадрид поради контузия на бедрото. Планираният за четвъртък четвъртфинал срещу Феликс Оже-Алиасиме (Канада) няма да се състои