понеделник, април 29, 2024
HomeMotorsportsADAC GT Masters Хокенхайм 2022: Предварителното решение ли е Марсиело Поле?

ADAC GT Masters Хокенхайм 2022: Предварителното решение ли е Марсиело Поле?

Рафаеле Марсиело демонстрира стоманени нерви и си осигури съботния пол на пистата Хокенхайм: Гунон/Шилер отпадат от борбата за титлата в ADAC GT Masters

Рафаеле Марсиело иска да вземе ранно решение за шампионата в ADAC GT Masters през 2022 г.: на финала на сезона в Хокенхайм пилотът на Landgraf Mercedes спечели полпозишън в съботната квалификация.

С време за обиколка от 1:37.944 минути италианецът, който кара с швейцарски лиценз, беше единственият пилот, който премина границата от 1:38 минути. Първото място на Марсиело в квалификациите и свързаните с него три точки означаваха и окончателен край на всички шансове за шампионата за Гунон/Шилер в ZVO Mercedes 4.

Фабиан Шилер финишира трети на стартовата решетка зад Марсиело и Алберт Коста с Lamborghini 63 на Емил Фрей (Коста/Айткен), но за дуото в AMG 4 разликата в генералното класиране нарасна на 55 точки и вече не може да бъде наваксана.

Остана само един преследвач; Lamborghini е силно

Единственият останал преследвач е Joos Porsche 91 (Engelhart/Güven), с което Кристиан Енгелхарт се класира на пето място. По този начин дуото на Porsche губи още три точки от Марсиело и влиза в съботното състезание с дефицит от 45 точки.

Това означава, че EngelhartGüven трябва да навакса 18 точки на Марсиело в състезанието, за да отложи решението за шампионата. Следователно резултат в топ 8 в състезанието е достатъчен на Марсиело, за да си осигури шампионата на Германия за 2022 г.

А останалите позиции? На четвърто място на стартовата решетка изненадващо е Конста Лапалайнен с Lamborghini 14 на Емил Фрей (Висхофер/Лапалайнен). По този начин финландецът се възнагради за много доброто си представяне в квалификациите. Като цяло, това показва още веднъж, че Lamborghini Huracan GT3 Evo е сила на Хокенхайм.

Лизане на рани за Audi

С Максимилиан Паул (Paul-Lamborghini 71, Mapelli/Paul) на шесто място и Артур Ружие (Emil-Frey-Lamborghini 19, Perera/Rougier) на осмо място, другите две Lambo-та в полето също влязоха в Топ 8, а Никлас Крютен с Schubert-BMW 10 (Green/Krütten) се нареди между тях на седмо място.

Докато Lamborghini показа силни резултати, групата Audi трябваше да ближе раните си. Най-добре представилият се в квалификациите R8 бе Лука Енгстлер с Rutronik-Audi 15 (Niederhauser/Engstler) на девето място, следван от Тиери Вермюлен с Car-Collection-Audi 33 (Drudi/Vermeulen) и Тим Цимерман с Land-Audi 1 (Mies/Zimmermann).

Съботният кръг от 2022 ADAC GT Masters на пистата Хокенхайм започва в 13:00 ч. Nitro ще излъчи състезанието на живо по телевизията.