вторник, май 7, 2024
HomeEsports1 милион щатски долара награден фонд: Pokémon UNITE стартира серия от турнири

1 милион щатски долара награден фонд: Pokémon UNITE стартира серия от турнири

Моба играта на Nintendo стартира първия си турнирен сезон в края на февруари. Всеки може да участва. Единственото изискване: четирима играчи.

Настъпи моментът: След като Nintendo разработи „MOBA light“ Pokémon UNITE в сътрудничество с гиганта в сферата на игрите Tencent, първият сезон на електронните спортове вече започва.

От края на февруари всички играчи на възраст 16 и повече години, които могат да сформират отбор от петима души, ще имат възможност да участват в месечните квалификационни купи. Игрите могат да се играят както със смартфон, така и на Switch. Началото е на 19 и 20 февруари, а първият месечен финал ще се проведе на 26 февруари.

Това е начинът, по който е създадена турнирната структура на Pokémon Unite

Точки се присъждат за класиране в Квалификационната купа. Отборите с най-много точки за шампионата (CP) се класират за месечния финал.

Оттук нататък нещата се усложняват. За да достигнете следващото ниво – регионалните състезания за цяла Европа – има различни възможности: Отбор печели една от месечните купи – за нея има 12 места в регионалните състезания.

Осемте отбора, които са спечелили най-много CP до юни, също се класират. На регионалните състезания ще се класират първите четирима от турнира през май. Затова има няколко варианта да стигнете дотам.

Nintendo разпределя спечелените в отбора точки на всеки играч поотделно – това би трябвало да направи възможно смяната на играчите.

Двата най-добри европейски отбора от регионалните състезания след това пътуват за Световното първенство в Лондон, където ще се изправят срещу отбори от Америка, Япония, Корея, Океания и Азия. Турнирите обикновено се провеждат във формат с двойно елиминиране.

Следователно всеки отбор може да си позволи да загуби, преди да бъде отстранен от турнира. Купата на Aeos през април има първо групов етап, както и регионалните състезания.

Nintendo използва Battlefy за провеждането на турнира. Според създателя на играта „периодът за регистрация започва скоро. Подробности ще намерите скоро на официалния сайт.“ Можете да намерите регистрацията тук.

Много парични награди за нови серии

Необичайно за Nintendo, японската компания за игри и китайският гигант Tencent пускат общо над един милион щатски долара под формата на награди. Тази сума ще бъде разпределена между всички турнири, като се започне от регионалните и се стигне до Купата на Еос. В останалите квалификации се печелят само билети за регионалните състезания.

Отборът световен шампион ще спечели 100 000 щатски долара, регионалният шампион ще получи 20 000, а победителят в Aeos Cup ще получи 10 000. Сумата винаги се разпределя между петимата членове на екипа. Общо 500 000 щатски долара са предвидени за Световното първенство, 50 000 – за Регионалните състезания и 25 000 – за Купата на Еос.

Турнирната поредица на Nintendo печели с лесната си достъпност. Всички играчи се нуждаят от телефон или Switch и четирима членове на екипа. Няма допълнителни пречки за класиране или квалификация.

Но внимавайте, UNITE е създаден преди повече от половин година и както при всички MOBA игри, началото е все още сравнително лесно, но на ниво турнир механиката иска да бъде усвоена.

Но същото важи и за сериите от турнири по електронни спортове, както и за самата игра: Безплатно и забавно е: защо да не опитате?