четвъртък, март 28, 2024
HomeMotorsportsЯсна цел за пилота на AMG Маро Енгел: "Спечелете възможно най-много състезания".

Ясна цел за пилота на AMG Маро Енгел: „Спечелете възможно най-много състезания“.

Маро Енгел ще помогне на своя съотборник в Mercedes-AMG Рафаеле Марсиело да спечели титлата в ADAC GT Masters: Двамата вече постигнаха успехи заедно на пистата за издръжливост

Абсолютен топ фаворит: победителят в 24 часа на Спа Рафаеле Марсиело получава за свой съотборник в екипа на 48-ия Landgraf Mercedes абсолютно първокласен пилот в лицето на пилота на Mercedes-AMG Маро Енгел в ADAC GT Masters на Нюрбургринг

А Енгел, който наскоро завърши четвърти в класическата надпревара за издръжливост в Спа, има високи цели. „Да спечелим колкото се може повече състезания“, да се качваме на подиума колкото се може по-често и да печелим точки, „за да дадем на Лело и на момчетата тук възможно най-добрите шансове за шампионата“.

„Очаквам го с нетърпение“, казва сега Енгел, гледайки напред към състезанието от германския GT шампионат на пистата Нюрбургринг. „Това е нещо хубаво и със сигурност много добра двойка водачи. Ще се опитаме да направим малка атака там.“

Енгел и Марсиело вече се познават

Енгел и Марсиело се познават „все пак добре“. Двамата са част от заводския отбор на Mercedes-AMG от години и са сред най-бързите пилоти в GT3. В повечето случаи обаче те се поставят на различни автомобили в големите състезания GT3.

„Заедно спечелихме състезанието за 10 часа в Сузука [през 2018 г.], а година по-късно завършихме втори в Сузука“, казва заводският пилот на AMG Енгел, връщайки се назад към няколкото пъти, когато са се състезавали заедно с колегата си Марсиело. По това време Енгел и Марсиело карат заедно за отбора GruppeM, с който Енгел се състезава в DTM тази година.

Двамата пилоти са били в един и същи автомобил в три състезания от Intercontinental GT Challenge досега: освен в 10 часа на Сузука през 2018 г. (с Тристан Вотие) и през 2019 г. (с Максимилиан Бухк), това се случи и в 9 часа на Киалами през 2019 г. (също с Бухк).

Енгел не се състезава през целия оставащ сезон с Ландграф

Има обаче една капка горчивина: Енгел няма да бъде на разположение за целия остатък от сезона на ADAC GT Masters, най-малкото заради сблъсъка на датите между ADAC GT Masters на Заксенринг и DTM в Шпилберг през септември. „При сегашното положение мога да карам само на Нюрбургринг и Хокенхайм“, разкрива Енгел.

Кой ще бъде съотборникът на Марсиело на „Лаузицринг“ и „Заксенринг“, засега е все още във въздуха. Във всеки случай Енгел очаква с нетърпение няколко свободни уикенда през лятото. Освен това той е един от най-заетите пилоти в състезанията GT3 и в момента „всъщност е много на път“.

Затова очаква с нетърпение „да си почине малко след този уикенд и да прекара време със семейството. Това също ще е хубаво.“ Преди това обаче целта е Марсиело да заеме най-добрата стартова позиция в борбата за титлата. След три от седемте състезателни уикенда той заема пето място в шампионата.

В момента разликата на Марсиело с лидерите в шампионата Юсуф Овега, Кристиан Енгелхарт и Айхансан Гювен е дванадесет точки. До 28 точки могат да бъдат спечелени в един състезателен ден в ADAC GT Masters: 25 за победа и три за полпозишън.