четвъртък, май 16, 2024
HomeNBAШрьодер е добре подготвен - Клебер също постигна победа с Маверикс

Шрьодер е добре подготвен – Клебер също постигна победа с Маверикс

Световният шампион по баскетбол на Германия Денис Шрьодер е добре подготвен за предстоящия сезон в НБА.

Капитанът на националния отбор донесе седем точки, единадесет асистенции и три борби при победата на неговия Торонто Раптърс над Вашингтон Уизардс със 134:98 (58:52) в последния предсезонен мач.

Канадците започват новия сезон следващия четвъртък (1.30 ч.) с домакински мач срещу Минесота Тимбъруулвс.

Максимилиан Клебер спечели и последния контролен мач с Далас Маверикс. Шампионът на НБА за 2011 г. спечели със 114:104 (59:52) срещу Детройт Пистънс без суперзвездата Лука Дончич.

Клебер, който не игра при триумфа в Световната купа, завърши с пет точки и една отнета топка. Далас ще се изправи срещу Сан Антонио Спърс далеч от дома в откриващия си мач в четвъртък (3.30 ч.).

Новият сезон в НБА започва следващата сряда вечер. В откриващия мач (1.30 ч.) ще се срещнат защитаващият титлата си Денвър Нъгетс с Никола Йокич и Лос Анджелис Лейкърс с Леброн Джеймс.