неделя, май 19, 2024
HomeBasketballШесто поражение: Алба не успява да набере скорост в Евролигата

Шесто поражение: Алба не успява да набере скорост в Евролигата

Евролигата все още не е добро място за Алба Берлин през този сезон. В петък тя претърпя шестото си поражение в седмия си мач срещу Панатинайкос Атина

Алба Берлин просто не може да влезе в крачка в Евролигата и продължава да няма победа през този сезон. Отборът на световния шампион Йоханес Тийман загуби с 85:99 (47:60) от гръцкия клуб Панатинайкос Атина в собствената си зала в седмия си мач. Алба (1:6) е затънал дълбоко в подножието на таблицата, докато Байерн Мюнхен (2:5) едва ли е в по-добра позиция като представител на втората Бундеслига.

„Те разполагат с много, много дълбок отбор. Ние не успяхме да ги уморим“, заяви капитанът на Алба Тийман за MagentaSport. Ситуацията е „разочароваща. Можехме да имаме още една или две победи“. Съотборникът му Яни Вецел беше самокритичен: „През първото полувреме ни липсваше енергия. Трябва да сме там от самото начало. „

Берлин позволи на гостите да се откъснат с цели 17 точки в „Мерцедес-Бенц Арена“ след почивката (55:72 в 26-ата минута), но след това отново направи нещата напрегнати в последния момент. Новото попълнение Мат Томас направи 78:84 в 33-ата минута и всичко отново беше възможно, но Панатинайкос спря завръщането на Берлин.

Константинос Митоглу (24 точки) и бившият играч на Берлин Мариус Григонис (16) бяха почти неудържими за гръцкия клуб, докато Алба имаше най-добрите си реализатори в лицето на Стърлинг Браун (17) и Тийман (16). Следващата сряда (20:00 ч.) Берлин ще бъде домакин на френския отбор Асвел Лион-Вилеборн, който също започна слабо.

Алба Берлин – Панатинайкос Атина 85:99 (47:60)

Най-добрият реализатор за Берлин: Браун (17 точки), Тийман (16), Просида (13)
Най-добри реализатори за Атина: Митоглу (24 точки), Григонис (16 точки), Слукас (14 точки), Вилдоза (13 точки), Балцеровски (11 точки)
Зрители: 13 000 ЗРИТЕЛИ