петък, април 26, 2024
HomeFootballЧупо-Мотинг и Сар се надяват на титлата

Чупо-Мотинг и Сар се надяват на титлата

С Ерик Максим Чупо-Мотинг и Буна Сар ФК Байерн изпраща двама от своите професионалисти за африканския континентален шампионат. И двамата все още са на четвъртфиналите и могат да се надяват да спечелят трофея, но също така няма да бъдат на разположение на мюнхенци следващия уикенд срещу РБ Лайпциг, ако продължат напред.

Те не играят важна роля за рекордните шампиони от Мюнхен, но са важни за националните им отбори. От Choupo-Moting се очаква да вкара голове за домакините от Камерун по пътя им към титлата, но 32-годишният футболист досега не е успял да го направи. Все пак не трябва да се забравя, че това са първите мачове на Choupo-Moting след дълга пауза, причинена от инфекция на короната. За последно нападателят игра за ФК Байерн на 19 ноември при изненадващото поражение с 1:2 от ФК Аугсбург. На Купата на Африка той е играл и в четирите мача досега: два пъти в стартовата единайсеторка, когато е бил заменен след малко по-малко от час, и два пъти като „уайлд кард“ за около 20 минути. Неговият отбор ще излезе на четвъртфинала срещу Гамбия като фаворит. Дали това ще е достатъчно за титлата, може да зависи и от Чупо-Мотинг, който ще трябва да продължи силната си форма от началото на сезона. Вкарал е три гола в Бундеслигата, един в Шампионската лига и четири в първия кръг на Купата. Добър рекорд, като се има предвид ограниченото му игрово време като резерва на Роберт Левандовски.

Sarr е редовен играч за Сенегал

Още по-малко търсен е Буна Сар, който е само номер 3 в „Байерн“ като десен бек след Бенжамен Павар и Йосип Станишич и има девет – предимно кратки – участия през този сезон. Съвсем различна е историята на Сенегал, за чийто национален отбор 29-годишният играч се реши едва миналата година и за който сега е редовен. Сар беше в стартовата единайсеторка и в четирите мача и игра през всичките, с изключение на една смяна в заключителните минути. Той играе по-офанзивна роля, отколкото в Байерн, но подобно на Чупо-Мотинг все още не е отбелязал гол. Отборът на Сар също е фаворит срещу Екваториална Гвинея на четвъртфиналите. Двамата играчи от Мюнхен можеха да се срещнат само в директен двубой на финала. Победа в Купата на Африка няма да промени статута им в „Байерн“ – мюнхенският отбор дори с удоволствие би дал Сар – но и двамата със сигурност биха искали да имат титлата в автобиографиите си.