четвъртък, май 9, 2024
HomeNBAХартънщайн с нов най-добър резултат в кариерата си - Clippers се разгорещяват

Хартънщайн с нов най-добър резултат в кариерата си – Clippers се разгорещяват

Даниел Тайс продължава да се справя много добре с Лос Анджелис Клипърс. Денис Шрьодер също записа победа с екипа на Торонто. Айзея Хартенщайн подчертава заявката си за място в националния отбор на Германия по баскетбол с нов най-добър резултат в кариерата

Световният баскетболен шампион Даниел Тайс също постигна победа с Лос Анджелис Клипърс срещу бившия си отбор Индиана Пейсърс, удължавайки най-дългата серия от победи в НБА. Победата със 151:127 в понеделник вечерта беше осмата победа в последните осем мача за Клипърс. Тейс премина от Пейсърс в Клипърс месец преди мача и за това време е загубил само три мача. 31-годишният играч вкара четири точки, грабна девет борби и направи два блока за 22 минути срещу бившите си колеги. Джеймс Хардън вкара 21 от своите 35 точки за Клипърс в последната четвърт.

В същото време съотборникът на Тайс Денис Шрьодер и Торонто Раптърс записаха победа със 114:99 срещу Шарлът Хорнетс, които отстъпиха с единадесет точки без Майлс Бриджис и още трима редовни играчи. Раптърс спечелиха последната четвърт с 35:18. На Бриджис не беше разрешено да влезе в Канада заради криминалното му досие. В момента той е в изпитателен срок за домашно насилие.

Поредното изключително представяне на Лука Дончич отново не беше достатъчно за победата на Далас Маверикс. Маверикс загубиха със 104:130 от защитаващите титлата си Денвър Нъгетс, въпреки че словенецът отбеляза 38 точки и 11 борби, а Никола Йокич имаше слаба вечер за Нъгетс със само 8 точки.

Пистънс отново губят

Детройт Пистънс продължават да се сриват към отрицателен рекорд. Загубата със 124:130 от Атланта Хоукс беше 24-тото им поредно поражение, като до достигането на безславния рекорд остават само още две. „Отчаяно се опитваме да постигнем победа – заяви треньорът Монти Уилямс. Този път тя беше близка в много отношения. Мачът в петък е у дома срещу Юта Джаз. Ако Детройт загуби и този мач, отборът може да постави негативен рекорд на Бъдни вечер при гостуването си на Бруклин Нетс.

Хартенщайн – 17, Джеймс – 109

Ню Йорк Никс подчерта амбициите си за плейофите с Айзея Хартънщайн: 25-годишният играч едва не постигна дабъл-дабъл с 9 точки и 17 борби при победата над Лос Анджелис Лейкърс със 114:109, но постави нов най-добър резултат в кариерата си. Преди това той два пъти бе успявал да постигне 16 борби в НБА. Хартънщайн се възползва максимално от шанса си, след като големият играч Джерико Симс изкълчи глезена си в началото на мача и игра 39 минути.

Най-добрите реализатори на Никс бяха Дженън Брансън (29) и Джулиъс Рандъл (27). Най-добрият реализатор на „Лейкърс“ беше Антъни Дейвис (32), а Леброн Джеймс записа 109-ия си трипъл-дабъл с 25 точки, 11 асистенции и 11 борби.

Хартенщайн с удоволствие би играл за националния отбор

Хартенщайн наскоро ясно заяви интереса си към германския национален отбор по баскетбол, но не очаква да бъде номиниран за олимпийския състав. „Определено искам да играя в бъдеще. Ако бъда поканен и съм във форма, тогава със сигурност ще играя. Но сега те си вършат добре работата, така че не мога да се оплаквам. Сега спечелиха злато и вероятно искат отново да играят със същия отбор“, каза 25-годишният център. „Не мисля, че ще бъда поканен на Олимпийските игри при каквито и да било обстоятелства“. За последен път той е имал контакт с националния треньор Гордън Хърбърт преди Световното първенство. Хартънщайн, който играе на същата позиция като Тейс, заяви, че не таи обида за това, че не е бил избран.