неделя, април 28, 2024
HomeLa LigaФантастична асистенция на Кроос радва съотборниците - Родриго вкарва нов гол

Фантастична асистенция на Кроос радва съотборниците – Родриго вкарва нов гол

Реал Мадрид не показа слабост срещу предпоследния отбор: След победата с 2:0 над Гранада Кроос бе гласът на града заедно с почти неудържимия Родриго

Реал Мадрид все повече навлиза в своята работа с наближаването на края на годината. В събота вечерта белите отпразнуваха шестата си победа от последните седем мача, като запазиха чист лист за осми път този сезон у дома срещу предпоследния Гранада.

Гранада пристигна на „Бернабеу“ с нов треньор – Александър Медина пое поста в Андалусия едва миналия понеделник. Отборът му беше неприятен в единоборствата от самото начало и упорит в опитите си да измъкне топката от съперника. Белингъм изпусна нервите си само след 22 минути и получи жълт картон за второ нарушение.

Малко след това Кроос даде първото попадение в мача, като зарадва съотборниците си и изправи на крака „Бернабеу“: Световният шампион от 2014 г. изигра гениално и одухотворено едно-две с Брахим Диас, който изскочи свободен пред вратаря на Гранада и стреля, за да направи резултата 1:0 (26′). Раул Фернандес, който бе започнал мача между постовете за Гранада, вече бе под душовете – Андре Ферейра влезе на мястото на пребития 35-годишен футболист. Вместо към голмайстора, съотборниците му се стекоха към Кроос след изключителната му асистенция. Брахим Диас също изигра ролята на „момче за чистене на обувки“

Белингъм беше близо до това да вкара следващия си гол в Ла Лига преди почивката, но след асистенция с чип на Брахим Диас англичанинът стреля встрани от десния ъгъл (42′).

Zaragoza трябва да напусне терена с контузия

След почивката Гранада трябваше да се справя повече в офанзивен план, но андалусийците разочароваха по всички параграфи. Съвсем логично те стигнаха до 2:0: Белингам пропусна следващия си голям шанс след дълго разиграване на топката, но Родриго – както често се случва напоследък – беше на точното място, за да стреля в аут (57′). Това беше петият гол на намиращия се във форма бразилец в последните три мача в лигата.

В последния половин час нещата за Гранада станаха още по-лоши: Сарагоса, който е изключителен през този сезон и дори е ухажван от Лайпциг като наследник на Форсберг, удари бедрото си след спринт – и всичко за него приключи в 83-ата минута. Последната дума принадлежеше на високо летящия Пас, но ударът му мина встрани от вратата (90′).

Заслужената домакинска победа позволява на Реал да защити преднината си на върха на таблицата – Жирона, които сега отново са с равни точки, ги изпревариха за кратко следобед с победа 2:1 срещу Валенсия. Водещото дуо в Ла Лига вече може да гледа без притеснения към неделния вечерен сблъсък между Барселона и Атлетико