неделя, май 19, 2024
HomeBasketballФаворитите се класират на четвъртфиналите за купата: Алба без усилия - Байерн...

Фаворитите се класират на четвъртфиналите за купата: Алба без усилия – Байерн се реваншира за поражението в лигата

Баскетболистите на

Байерн демонстрират силата си в турнира за купата. В реванша от миналогодишния финал Олденбург няма никакъв шанс. Алба Берлин също се справя за кратко с лъвовете от Брауншвайг.

Защитниците на титлата Байерн Мюнхен достигнаха без особени проблеми до четвъртфиналите на Купата на BBL. Баварците спечелиха категорично срещу EWE Baskets Oldenburg в собствената си зала в неделя със 101:73 (55:35). По този начин мюнхенци взеха и реванш за поражението си в лигата в Олденбург преди малко по-малко от две седмици.

Баварците контролираха всичко от самото начало в BMW Park и започнаха със серия от 13:2. Въпреки че в хода на първата четвърт отборът от Долна Саксония се върна в рамките на четири точки (16:20), след това домакините отново се откъснаха напред. Още на почивката мачът на практика беше решен с 20 точки преднина за Мюнхен.

Баварците победиха Олденбург и на финала през миналия сезон и спечелиха единствената си титла през сезон 2022/23. Най-добър реализатор за домакините този път беше Карсен Едуардс с 20 точки.

Алба също напредва без проблеми

Алба Берлин също се справи със задачата си за купата лесно и безпроблемно. Столичният тим спечели срещу баскетболния Löwen Braunschweig с 96:71 (51:34). Световният шампион Йоханес Тийман блесна с 20 точки.

Още в първата четвърт домакините от столицата бяха поели контрола върху действията. През втората четвърт Алба дръпна с двуцифрена преднина и не позволи нищо да се случи след смяната на краищата. Втората четвърт отиде в Берлин с 28:17, а третата също с 25:17. Освен Тиймън, силно представяне показа и Мат Томас, който потопи четири от пет опита отвъд линията за три точки по пътя си към 16 точки.

На четвъртфиналите двата големи фаворита трябва да играят на разменено гостуване на 9/10 декември. Байерн пътува до Telekom Baskets Bonn, а Алба Берлин до Syntainics MBC във Вайсенфелс. Освен това ще се срещнат Нинерс Кемниц и Ратифарм Улм, както и Раста Вехта и Бамберг Баскетс. Това е резултатът от жребия, изтеглен в неделя вечерта в Берлин.