сряда, май 8, 2024
HomeBasketballУориърс губят в завръщането на Грийн - Магията победи Никс без братята...

Уориърс губят в завръщането на Грийн – Магията победи Никс без братята Вагнер

Дреймънд Грийн се завърна – и претърпя загуба при завръщането си. Магията се противопоставя на отсъствието на братята Вагнер. НБА във вторник сутринта

Дреймънд Грийн се завърна в НБА, след като пропусна 16 мача заради отстраняване, и загуби с Голдън Стейт Уориърс срещу Мемфис Гризлис. Звездата беше отстранен от лигата, след като през декември удари с юмрук противник и беше изгонен от терена. Грийн влезе от пейката при победата със 107:116 и записа седем точки и седем борби за 23 минути. „Чувствах се добре, като цяло“, каза Грийн, който трябваше да се подложи на терапия и да проведе разговори с НБА по време на отстраняването си.

Торонто Раптърс, водени от капитана на световните шампиони Денис Шрьодер, се смъкнаха още по-назад в Източната конференция след четвъртото си поредно поражение. Канадците загубиха с 96-105 от лидерите Бостън Селтикс, като Шрьодер вкара 13 точки и грабна 7 борби срещу бившия си отбор. Раптърс попаднаха само в четири от 32-те си опита за стрелба от тройката

Магиците празнуват в Градината – Клебер отново в стартовата петица

Без братята световни шампиони Франц и Мориц Вагнер Орландо Меджик спряха серията си от загуби в НБА и постигнаха важна победа като гост срещу Ню Йорк Никс, водени от германския професионалист Айзея Хартенщайн.

След три поредни поражения и само три победи от предишните десет мача, в понеделник „Меджик“ спечелиха в „Медисън Скуеър Гардън“ с 98:94. Франц Вагнер все още липсваше поради контузия в десния глезен, а брат му Мориц Вагнер беше само на пейката през целия мач въпреки добрите си изяви напоследък.

Макси Клебер игра от самото начало за първи път след завръщането си при победата на Далас Маверикс над Ню Орлиънс Пеликанс със 125:120. За 19 минути той вкара четири точки, грабна пет борби и направи два блока. В отсъствието на болния Лука Дончич, Кайри Ървинг беше човекът на мача с 42 точки. Тим Хардауей-младши също впечатли с 41 точки. Зион Уилямсън беше най-добрият реализатор за Пеликанс с 30 точки.