вторник, май 14, 2024
HomeNBAТреньорът на Спърс Попович грабва микрофона в залата: "Спрете да освирквате"

Треньорът на Спърс Попович грабва микрофона в залата: „Спрете да освирквате“

Грег Попович е известен с необичайните си действия и ясно изразеното си мнение. По време на мач на „Сан Антонио Спърс“ той използва микрофона на залата, за да отправи искане към феновете на домакините. Успехът беше умерен

Треньорската легенда Грег Попович разкритикува феновете на Сан Антонио Спърс за поведението им и в отговор получи още повече освирквания срещу бившия си играч Кави Леонард. В мача на Спърс срещу Лос Анджелис Клипърс феновете на домакините освиркаха и обиждаха Леонард и другите професионални играчи на противниковия отбор, водени от световния шампион Даниел Тайс.

По време на свободното хвърляне на Леонард, който през 2018 г. призова за сбогуване със „шпорите“ и оттогава е в упадък с привържениците, Попович грабна микрофона в залата и каза: „Можем ли да спрем да освиркваме и да оставим тези момчета да играят? Имайте малко класа. Ние не сме такива. Спрете да освирквате.“

След кратък момент на мълчание феновете на „Спърс“ започнаха да освиркват още по-силно от преди. Резултатът 102:109 беше десетото поредно поражение за отбора, воден от суперталанта Виктор Уембаняма. Тайс завърши с осем точки, единадесет борби и четири асистенции за 20 минути.

Леонард завърши мача с 26 точки, повече от всеки друг специалист. В крайна сметка той беше подтикнат единствено от провокациите, заяви Попович след поражението. Той не е искал Леонард да бъде мотивиран от враждебната атмосфера по трибуните. „Не дразнете мечката“, каза 74-годишният играч: „Всеки, който знае нещо за спорта, знае, че не трябва да дразниш мечката. Това е моят отговор.“

27 точки за Франц Вагнер, 26 за Шрьодер

Франц и Мориц Вагнер спечелиха с Орландо Меджик срещу защитаващите титлата си и си осигуриха пета поредна победа. Франц Вагнер вкара 27 точки за победата със 124:119 срещу Денвър Нъгетс, водени от Никола Йокич, в сряда вечерта (местно време). Йокич успя да постигне трипъл-дабъл за Нъгетс: 30 точки, 13 борби и 12 асистенции. Мориц Вагнер също впечатли за пореден път с дванадесет точки за 15 минути на терена.

Междувременно четвъртият германски световен шампион също беше успешен. Торонто Раптърс на Денис Шрьодер спечелиха със 132:131 при гостуването си на Индиана Пейсърс, които досега се представяха толкова силно. Шрьодер отбеляза 26 точки, а неговият съотборник Паскал Сиакам беше най-резултатен с 36 точки.

В топ мача от Източната конференция Бостън Селтикс спечели със 119:116 срещу Милуоки Бъкс. В един момент Бостън водеше с 21 точки, но Бъкс намалиха изоставането си едва към края и отново направиха мача вълнуващ.