петък, май 3, 2024
HomeChampions League"Този гол разруши всичко": Треньорът на Наполи Гарсия е раздразнен от едно...

„Този гол разруши всичко“: Треньорът на Наполи Гарсия е раздразнен от едно нещо

След загубата с 1:0 в домакинския мач от Шампионската лига срещу Унион Берлин Наполи изпусна почти сигурен билет за 16-ия кръг. Въпреки това шансовете им за продължаване напред са големи – както и шансовете им да сложат край на домакинската си криза в близко бъдеще, ако се вярва на треньора Руди Гарсия

Преди няколко седмици Руди Гарсия вече беше под обстрел – включително от собствения си президент Аурелио де Лаурентис. Но оттогава треньорът запази работата си, като спечели два от последните три мача в Серия А и обърна изоставането си от 2:0 с екипа на Милан.

Сега обаче неаполитанците пропуснаха да спечелят втора поредна победа над Унион; след победата с 1:0 в първия мач те успяха да постигнат само равенство 1:1 пред собствена публика на „Диего Армандо Марадона“ – и то след като водеха с 1:0. След като най-добрият човек на терена Матео Политано отбеляза гол, домакините се натъкнаха на открита врата след свой корнер – който Давид Датро Фофана наказа.

Резултатът ги остави със само седем точки в група С на Шампионската лига, а не с девет – в комбинация с неприятния факт, че SSC нямаше победа у дома от 27 септември (4:1 срещу Udinese Calcio).

Напредъкът все още е сравнително лесен в последните два мача и особено в последния домакински мач срещу съперника Брага (12 декември). Съответно настроението не потъна напълно в мазето след последния съдийски сигнал, а феновете само подсвирнаха леко, когато треньорът Руди Гарсия извади от терена силния Политано заради бившия играч на Франкфурт Йеспер Линдстрьом минути преди края.

Като стана дума за Гарсия: треньорът отговори на въпросите след равенството 1:1, анализира играта и заяви, че по принцип е доволен.

„Абсолютно заслужавахме победата“, заяви бившият треньор на Ал-Наср, Лион, Марсилия и Рома пред Sky Sport Italia. „Играхме добре, просто трябваше да атакуваме по-последователно и да вкараме втория гол. „

„Това ще ни послужи като урок за следващия път „

Това, което го притесняваше яростно, обаче беше поведението преди 1:1: „Този допуснат гол в крайна сметка съсипа всичко … Никога не трябваше да допускаме гол от собствен ъгъл. Това наистина беше единственият негативен аспект за нас тази вечер. Обикновено имаме трима отзад, когато водим с четирима“. Но тук случаят не беше такъв, както продължи Гарсия: „Може би защото изпълнихме ъгъла твърде бързо. Не успяхме да влезем в положение по този начин. Това ще ни послужи като урок за следващия път.“

От друга страна, серията от домакински мачове без победа не беше здраво закотвена в съзнанието му. Гледайки напред към сблъсъка с Емполи следващата неделя, треньорът на Наполи заяви „Тази серия ще приключи в неделя!“ Въпреки че отборът му първо трябваше да се възстанови след представянето си в горната част на таблицата, волята за победа беше несломима: „Трябва да победим и да се изкачим в Серия А.“ В момента действащите шампиони са едва на четвърто място и вече изостават на седем точки от Интер Милано