четвъртък, април 18, 2024
HomePremier LeagueТенденция за фалстарт: Челси губи, след като води в Саутхемптън

Тенденция за фалстарт: Челси губи, след като води в Саутхемптън

ФК Челси продължава да има смесен старт на новия сезон във Висшата лига. Сините загубиха в Саутхемптън, въпреки че водеха в резултата.

Без десния бек Джеймс например, който беше болен, Челси се бореше в началото с предимно удобния ФК Саутхемптън, но постепенно се превърна в по-добрия отбор след четвърт час. Активът Стърлинг, който преди това невинаги имаше късмет при вземането на решения (страхотен шанс, 14-и), най-накрая даде на контраатакуващата единайсеторка на Тухел заслужена преднина (21-и) след предварителна работа и Хаверц и Маунт.

Но изборът на вече дългогодишния треньор на светците Хазенхютл не можеше да се разклати и също имаше готов подходящ отговор: След корнер Лавия стреля богато от 17 метра – Менди все пак стигна до него, но не решително (28.). А след изравнителния гол домакините наистина се активизираха: малко преди почивката Челси се смени твърде небрежно и Армстронг от централна позиция в наказателното поле направи 2:1 – край на мача (45.+1).

Спасявания на Кукурела и Тиаго Силва

След подновяването на играта Тухел включи все още болния Ковачич на мястото на наскоро починалия Лофтъс-Чийк и „сините“ си върнаха контрола върху играта за момента. След една контраатака обаче именно светците бяха много близо до отбелязването на следващия гол – Кукурела се хвърли навреме в удара с глава на Елиунуси (52-ра минута).

Това беше и въпрос на сила на стадион „Сейнт Мери“, на който Саутхемптън отговори по-добре. Салису също имаше чудесен шанс да направи резултата 3:1 с глава, но Тиаго Силва изчисти с пета (74-та минута). За гостите само Броя, който наскоро бе даден под наем на Саутхемптън, отново бе близо до успеха (82-ата минута) – иначе на фаворитите просто им липсваха свежест и идеи.

Втора загуба на „сините“ в пет мача – само с две победи – сочи към фалстарт. В сряда градският съперник Арсенал може да се доближи до осем точки на върха на таблицата.