събота, април 27, 2024
HomeChampions LeagueТатуиран на 13 години: емоционалното ликуване на Симеоне

Татуиран на 13 години: емоционалното ликуване на Симеоне

SSC Napoli изненада всички с разгромна победа с 4:1 над Ливърпул във вторник вечер. От друга страна, Джовани Симеоне твърдо очакваше своя гол

В края на краищата това е половината от живота му.Джовани Симеоне, който за последно е играл за Флоренция, Каляри и Верона, вече е на 27 години. В момента най-големият син на треньора на Атлетико Диего Симеоне е под наем от Каляри в Наполи, където във вторник вечерта изигра първия си мач в Шампионската лига с екипа на SSC.

Въпреки че през последните години кариерният път на нападателя, обучен в River Plate, понякога изглеждаше като пътуване с влакче в неизвестното, изненадващо категоричната победа на Наполи с 4:1 над финалиста в Шампионската лига Ливърпул показа, че аржентинецът е достигнал целта си.

„Бях толкова голям фен на Шампионската лига, че си направих татуировка с нейното лого – когато бях на 13 години“, разкрива Джовани 2021 в интервю за Guardian. Той разкрива също, че баща му не е бил въодушевен от това. Майка му поне го попита защо изобщо иска да го направи. „Защото в деня, в който играя в Шампионската лига и вкарам първия си гол, ще целуна тази татуировка“, обяснява тогава тийнейджърът. Големи думи.

Специална вечер и за баща Диего

И опитният мъж – 14 години по-късно – последва с действие. Симеоне не беше в стартовата единайсеторка за откриващия мач срещу „червените“, но преди почивката беше заменен от Виктор Осимен. Само три минути по-късно дойде време. Съотборникът му Khvicha Kvaratskhelia надхитри двама защитници на Ливърпул и подаде към Симеоне, който вкара топката в центъра.

Държи на думата си – и удържа на думата си. Джовани не можа да скрие сълзите си, докато целуваше татуировката. А сега баща му Диего, който спечели зрелищна победа срещу ФК Порто с Атлетико, също може да се радва. Успешна вечер за семейство Симеоне