четвъртък, май 2, 2024
HomeFootballС много късмет: Мбапе изстреля PSG на финала

С много късмет: Мбапе изстреля PSG на финала

Париж Сен Жермен достигна до финала на Купата на Франция. Столичният клуб доминираше в мача срещу Рен, но го спечели само благодарение на късметлийския гол на Мбапе, който малко преди това пропусна дузпа

PSG започна очаквано доминиращо, но домакините представляваха заплаха само във фазите. В ранните етапи обаче алуминият се разклати: удар на Мбапе беше отразен в напречната греда от Манданда (12′).

На контраатака Донарума спаси удар на Калимуендо (12′), но иначе Рен не създаде почти нищо. Тъй като и в Париж нямаха много идеи, дълго време не се случваше нищо – незавършеният ход на Дембеле беше в унисон с атакуващата игра на френските шампиони (26′)

Мбапе преодоля Манданда от трети опит

С много късмет фаворитите се оттеглиха на почивката с преднина: След като Мбапе не успя да преодолее Манданда от наказателното поле (37′), отразен удар на топнападателя се озова в мрежата неудържимо за стража (40′). Омари беше нещастният човек за Рен и в двете сцени.

След почивката гостите станаха по-смели, като Гуири за малко не уцели целта от дистанция (50′). PSG остана също толкова опасен, но Мбапе отново не успя да преодолее Манданда (52′, 59′).

Rennes безобиден – PSG отчаян за Манданда

Като цяло през второто полувреме не се случи почти нищо, Рен се подобри, но не представляваше голяма заплаха. Калимуендо насочи към покрива на вратата от близка дистанция (67′). Двата отбора останаха безобидни до края, като Манданда направи последно спасяване от Асенсио (79′), но нямаше какво повече да се отчете. Сега ПСЖ ще се изправи срещу Олимпик Лион, който победи втородивизионния Валансиен с 3:0, на финала на Купата на Франция.

На първо място обаче шампионите на Франция ще продължат кампанията си в лигата в събота от 21:00 ч. срещу отбора от дъното на Лига 1 Клермон Фут, след което ще приемат Барселона в първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига на Парка на принцовете следващата сряда (също от 21:00 ч.).