понеделник, април 29, 2024
HomeFootballСтражът на Гладбах Зомер е избран за футболист на годината в Швейцария

Стражът на Гладбах Зомер е избран за футболист на годината в Швейцария

Ян Зомер има специална лична награда, която да отпразнува: в четвъртък вратарят на Борусия Мьонхенгладбах бе обявен за футболист на годината в родината си.

Убивач на наказания за Гладбах и Швейцария

33-годишният футболист заслужи тази награда не на последно място и заради силните си изяви за борещия се в момента Гладбах. През този сезон той е изиграл цялата дистанция във всички 20 мача от Бундеслигата и наскоро привлече вниманието с две спасени дузпи при поражението с 1:2 от Байер Леверкузен.

Зомер впечатли с швейцарския си отбор и по време на миналогодишното Европейско първенство, като достигна до четвъртфиналите. По пътя си те изненадващо победиха французите в дузпи в 16-ия кръг, в който Зомер подпечата напредъка им със спасяване срещу суперзвездата Килиан Мбапе.