петък, март 29, 2024
HomeEsportsСтани професионалист с eFootball Championship Open

Стани професионалист с eFootball Championship Open

В понеделник започна eFootball Championship Open. Аматьорското състезание на Konami има за цел да помогне на играчите да направят скок в професионалната сфера на електронните спортове.

С пренастройването на екосистемата за електронни спортове като част от прехода от PES към електронен футбол, Konami стартира нов формат: шампионата по електронен футбол. Тя е разделена на две части – професионална и любителска. В професионалния шампионат по електронен футбол eFootball Championship Pro AS Monaco наскоро си осигури титлата в премиерното издание.

Неразделна част от отбора на Монако беше Лукас „Некза“ Лорге, който стана най-добрият реализатор и MVP на състезанието. И все пак 18-годишният младеж едва прави професионалния си дебют през 2022 г.

„Nekza“ като пример за успех

‘Nekza’ попадна в полезрението на AS като част от турнира eFootball Open през 2021 г., където завърши на пето място. Преходът от аматьор към професионалист обикновено е плавен в електронните спортове и дори институционализиран в електронния футбол. И през 2022 г. доста амбициозни аматьори ще могат да се изявят в светлината на прожекторите.

Защото в понеделник стартира втората част на eFootball Championship – eFootball Championship Open. Отворената серия привлича всички потребители на eFootball с шанса за голямата сцена и последващ договор с един от клубовете, които се състезават в eFootball Championship Pro.

Три кръга до финала

Играчите на

24 ще имат възможност да се представят на световните финали на 13 и 14 август, като финалистите ще бъдат определени в три предишни кръга. Първо, до 3 юли ще се проведе събитието „Предизвикателство“, в което трябва да се вкарат определен брой голове и да се съберат точки в мачовете на eFootball 2022.

Между 7 и 11 юли ще се проведе състезанието за класиране, в което ще бъдат определени най-добрите осем играчи във всеки от трите региона „Европа и Африка“, „Америка“ и „Азия и Океания и други региони“. Те се класират за третия кръг на 30 и 31 юли и по този начин за турнира.

За първи път на четири платформи

На световните финали ще се класира най-добрият дует от осем играчи от всеки регион. Откритият шампионат по футбол eFootball Championship Open също е разделен според платформата: За първи път играчите могат да участват в играта на PlayStation, Xbox, мобилни устройства и чрез Steam. Шестимата финалисти от всяка платформа ще бъдат разделени на две групи.

След това двамата победители в групите ще се състезават на големия финал. Решението на световните финали ще бъде излъчено на живо на 14 август в официалния канал на eFootball в YouTube и придружено. Мачовете ще се играят само с играчи от клуб в eFootball Championship Pro – един вид подготовка за някои хора.