неделя, май 12, 2024
HomeFootball"Срам за белгийския футбол": Кохфелд трябва да изтърпи наказание лишаване от свобода

„Срам за белгийския футбол“: Кохфелд трябва да изтърпи наказание лишаване от свобода

KAS Eupen все още трябва да се притеснява за победата си в Моленбек, защото противниковите фенове предизвикаха хаос. Особено и непознато досега предизвикателство за бившия треньор от Бундеслигата Флориан Кохфелдт

Други страни, други обичаи – Флориан Кохфелдт в момента преживява това по болезнен начин като треньор на белгийския първодивизионен клуб KAS Eupen. Отборът на бившия треньор на Бремен и Волфсбург в Бундеслигата водеше с 1:0 в сблъсъка в подземието на RWD Molenbeek в неделя вечерта, когато феновете на домакините провокираха прекратяване на мача след 85 минути, хвърляйки няколко петарди

Между другото, имаше дори анонс: още преди началото на мача привържениците в социалните мрежи заплашваха, че няма да позволят мачът да стигне до редовния си край, ако РВДМ не спечели. Не по-рано казано, отколкото направено, с последици за Моленбек под формата на глоба от 50 000 евро и дисциплинарно производство с асоциацията.

В спортен план обаче клубът домакин, който е от губещата страна, може дори да спечели от бунта на хаотичните си привърженици. Според регламента на лигата в Белгия мачът няма да бъде зачетен в полза на Еупен, който е бил начело и е бил напълно незасегнат от прекратяването. Вместо това: Оставащите около пет минути ще бъдат изиграни в сряда следобед в 15:00 ч. без публика на място.

130-километрово пътуване в неизвестното за пет минути оставащо време

В резултат на това Кохфелд и неговите професионалисти ще трябва отново да извършат 130-километровото пътуване до Брюксел, което от спортна гледна точка също ще бъде пътуване в неизвестното. Това е така, защото и двата отбора имат право да изберат какъвто състав пожелаят до края на сезона, който теоретично може да бъде напълно нов. Единствените изключения: Играчите, които първоначално са били отстранени за мача, и тези, които вече са били заменени по време на мача, вече нямат право да играят. Eupener Grenzecho разбираемо оценява целия регламент като „срам за белгийския футбол“. В края на краищата това отваря вратата за манипулации от страна на разочарованите фенове – или по-скоро хулигани.

Клубният директор на Ойпен Кристоф Хенкел заяви пред белгийското радио в неделя по категорично дипломатичен начин: „Трудна ситуация за всички участници. Нямаме друг избор, освен да приемем нещата такива, каквито са. Ще отидем там и ще се опитаме да преминем успешно през петте минути и в крайна сметка да спечелим мача.“