понеделник, април 29, 2024
HomeFootballСлед скандала със Суперкупата: Fenerbahce е глобен

След скандала със Суперкупата: Fenerbahce е глобен

Фенербахче беше глобено с шестцифрена сума след принудителното прекратяване на мача за Суперкупата на Турция. Галатасарай получиха титлата на зелена маса

Фенербахче наскоро предизвика скандал в турнира за Суперкупата на страната. Както беше обявено, традиционният клуб беше изпратил своите U19 в Санлиурфа за финала срещу Галатасарай – и отмени мача още във втората минута. Наказанието беше обявено в четвъртък: Фенербахче трябва да плати 115 000 евро, а Турската футболна асоциация присъди на съперника си Галатасарай победа с 3:0 на зелената маса и 18-ата им титла.

Фенер искаше да изпрати сигнал срещу предполагаемото несправедливо отношение със странната протестна акция в спора с националната асоциация ТФТ, който тлее от месеци. От една страна, клубът безуспешно поиска отлагане на сблъсъка за Суперкупата със съперника си Олимпиакос Пирея преди четвъртфинала от първата конференция на Лигата в четвъртък. От друга страна, искането на Фенербахче за чуждестранен съдия също остана неизпълнено.