неделя, април 28, 2024
HomeBasketballСлед разкъсване с лента за глава: Йокич вкара Nuggets в плейофите

След разкъсване с лента за глава: Йокич вкара Nuggets в плейофите

Силното представяне на Даниел Тайс не помогна на Boston Celtics да спечелят. Никола Йокич отново се показа в прекрасна форма след разкъсването – с бижута за челото. НБА в петък сутринта.

MVP Йокич изведе Нъгетс до победа над Мемфис Гризлис със 122:109 в четвъртък вечер и влезе в историята. Не защото е действал със защитна червена лента на главата, след като е получил ранна рана. Нито пък защото той отново беше решаващият човек на терена с 35 точки и 16 борби. Не, сръбският звезден център вече е единственият професионалист в историята на НБА, който е отбелязал поне 2000 точки, 1000 борби и 500 асистенции за един сезон. Наградата за Денвър беше последното място в директните плейофи на върха.

Да останем в конференцията. Минесота Тимбърулвс също спечели благодарение на силните 49 точки на Антъни Едуардс, но 127-121 срещу Сан Антонио Спърс около силния виенчанин Якоб Пьолтл (15 точки, 17 борби) не помогна. T-Wolves трябва да влязат в плейофния кръг на седмо място и могат да влязат в плейофите там с победа – и тогава ще срещнат Grizzlies, които в петък вечер отново играха без контузената млада звезда Джа Морант.

Няма късмет в края

Закачка на изток в лигата: Даниел Тайс дълго време бе в ролята на треньор на Celtics и събра 22 точки. Резултатът обаче е загуба от Милуоки Бъкс със 121:127 и отстъпване на второто място в Източната конференция на действащите шампиони. В последните секунди Тайс пропусна важен опит точно под коша.

Филаделфия 76ers загуби от Торонто Раптърс със 114:119, но поне Селтикс не изостанаха още повече в битката за най-добрите места в плейофите. С резултатите от четвъртък Маями Хийт си осигуриха първото място на Изток. Рекордьорът Бостън Хийт има още един мач в основния кръг, а Бъкс и 76ers – по два.

17 точки на Мориц Вагнер

В отсъствието на брат си Франц, който е с травма на глезена, Мориц Вагнер вкара 17 точки за Орландо Меджик. Това обаче не беше достатъчно за победа на детето от мазето, последният отбор на Изток загуби ясно 101-128 от Шарлот Хорнетс.