понеделник, май 6, 2024
HomeBundesligaСлед отсъствието на Коман: това са опциите на Тухел

След отсъствието на Коман: това са опциите на Тухел

С Кингсли Коман (скъсване на вътрешни връзки) ФК Байерн трябва да се справи с втората дългосрочна загуба на атакуващия фланг след Серж Гнабри. Какви алтернативи има треньорът Томас Тухел?

При победата с 3:2 в Аугсбург Тухел включи Матис Тел на мястото на Коман, който се контузи рано. Оттук нататък 18-годишният французин може да получава по-често шанс в стартовата единайсеторка; в Аугсбург той нямаше късмет да уцели гредата. Въпреки това Тухел го оценява като уайлд кард, а Тел за последно вкара в 5-ия мач след блестящото начало на сезона. Тел обаче има хубави спомени от предстоящия им съперник Мьонхенгладбах, тъй като вкара решаващия гол за 2:1 през първото полувреме на сезона – разбира се, като резерва.

Шанс за Мюлер?

Въпреки това беше индикация, че Тухел е взел решение в полза на Тел и срещу Томас Мюлер. Ветеранът трябваше да чака до 89-ата минута, за да се появи на терена, а след това дори изпусна дузпа. Мюлер явно е загубил влиянието си на терена под ръководството на Тухел, т.е. изиграните минути. Въпреки това той би бил логичната алтернатива на Коман. 34-годишният играч не е чужд на позицията на дясното крило, но би могъл да я интерпретира по различен начин, като се движи повече в халфовите пространства и оттам към вратата. Или пък Тухел би могъл да го привлече като десетка и да премести Джамал Мусиала на крилото, където той би могъл да блесне с уменията си за дриблиране също толкова добре, колкото и в центъра

Тухел има още три възможности. Ерик Максим Чупо-Мотинг, който обикновено е резерва на Хари Кейн, също може да играе по лявото крило и го е правил често в кариерата си. Алфонсо Дейвис започва кариерата си на тази позиция, преди да бъде преквалифициран в ляв бек. Ако той се придвижи напред, Рафаел Герейо ще се защитава зад него. Но с прекрасната си техника португалецът е кандидат и за по-атакуващи позиции. Или отляво, или като десетка. Дори в този вариант Мусиала ще трябва да премине на крилото.

Така че няма нужда да стенете, Тухел все още разполага с много опции въпреки проблемите с контузиите. Сега обаче не може да се случи много повече с оглед на напрегнатата шампионатна надпревара с Байер Леверкузен, предстоящия директен двубой там на 10 февруари и последвалия първи мач от 16-ия кръг в Шампионската лига на Лацио Рим на 14 февруари