събота, май 4, 2024
HomeNBAСелтикс пада под дъжда от тройки на Маями - OKC следва примера...

Селтикс пада под дъжда от тройки на Маями – OKC следва примера им

Бостън Селтикс допускат изравняване, докато Маями Хийт стрелят тройка след тройка. От друга страна, Оклахома Сити Тъндър се засилват категорично срещу Ню Орлиънс. НБА в четвъртък сутринта

Бостън Селтикс бяха не само най-добрият отбор в НБА през редовния сезон, но и вторият най-успешен в изпълнението на тройки. В това отношение те трябваше да признаят в четвъртък вечер (централноевропейско време), че са били победени в собствената си игра във втория мач от четвъртфиналите на конференцията срещу Маями Хийт.

След внушителната домакинска победа със 114:94 в откриващия мач, Селтикс изненадващо загубиха със 101:111 в Маями и по този начин изгубиха предимството на домакинството, за което упорито се бориха в 82-те мача от основната фаза. С 23 успешни тройки (от общо 43, 53,5%) Хийт поставиха нов рекорд на франчайза в плейофите.

Шест от тях бяха реализирани от Тайлър Херо, който беше най-добрият реализатор за гостите с общо 24 точки и 14 асистенции, въпреки че Бам Адебайо (21 точки, 10 борби) и Кейлъб Мартин (21 точки) също надхвърлиха границата от 20 точки. „Това беше много добър отговор“, заяви доволен старши треньорът Ерик Сполстра, който за трети пореден път трябваше да се справя без контузения Джими Бътлър.

Селтикс, които бяха спечелили 64 пъти в редовния сезон и по този начин празнуваха поне седем победи повече от всеки друг отбор от НБА, Джейлън Браун отбеляза 33 точки, а Джейсън Тейтъм – с първия си трипъл-дабъл в историята на плейофите в първата среща – 28. „Просто не успяхме да ги накараме да пропуснат“, оплака се Браун. Сега серията се премества в Маями за мачове 3 и 4.

Гилгейз-Александър повежда ОКК с 2:0

Оклахома Сити Тъндър, номер едно в Западната конференция, подобри резултата си до 2-0 в серията срещу Ню Орлиънс Пеликанс у дома. Както и при първото си поражение, гостите отбелязаха 92 точки, но този път OKC не 94, а цели 124. Благодарение на Шай Гилджъс-Александър (33 точки), Чет Холмгрен (26 точки, 7 борби) и Джелен Уилямс (21 точки), „Тъндър“, които се завърнаха в плейофите за първи път от 2019/20 г. насам, се представиха много по-уверено, отколкото три дни по-рано, и се нуждаят само от още две победи, за да продължат напред.