събота, април 27, 2024
HomeNBAСелтикс отново губят срещу Атланта Хоукс

Селтикс отново губят срещу Атланта Хоукс

Най-добрият отбор в НБА в момента отново губи от Атланта. Отборът номер две в Източната конференция също трябва да признае поражението си

Атланта Хоукс поднесоха поредната си изненада, като победиха Бостън Селтикс – най-добрият в момента отбор в НБА. В четвъртък (местно време) десетият отбор в Източната конференция победи лидерите със 123:122 (69:63, 112:112) след продължения. Ястребите вече бяха победили Селтикс три дни по-рано, като по този начин спряха серията на Селтикс от девет поредни победи.

Дежунте Мъри се превърна в титуляр в мача. 27-годишният играч отбеляза всичките единадесет точки на Атланта в продълженията, вкара решителната стрелба в последната секунда и постави личен рекорд в кариерата си с общо 44 точки. Най-добрият реализатор на Бостън беше Джейсън Тейтъм (31 точки). Ястребите записаха четвърти пореден успех и вече имат преднина от шест победи пред Бруклин Нетс, водени от световния шампион по баскетбол Денис Шрьодер. Така Ястребите все още са на път да се класират за плейофите.

Във втория мач в четвъртък (местно време) беше победен и вторият по сила отбор в Източната конференция. Милуоки Бъкс, водени от суперзвездата Джанис Антетокунмпо, загубиха със 100:107 (45:61) при гостуването си на Ню Орлиънс Пеликанс, като 35-те точки и 14-те борби на Антетокунмпо не бяха достатъчни за победата на Бъкс. Най-добрият реализатор на Ню Орлиънс беше Зион Уилямсън (28 точки). Пеликаните са на едно място пред Далас Маверикс на пето място на Запад.