четвъртък, май 2, 2024
HomeEsportsСветовно първенство по футбол: шансове за титлата, фаворити и възможни изненади

Световно първенство по футбол: шансове за титлата, фаворити и възможни изненади

Финалът на Световната купа по футбол започва в четвъртък в Копенхаген. Четирима професионалисти от VBL участват, но са изправени пред силна конкуренция. Кой има най-големи шансове да спечели титлата, кой може да поднесе изненада и кой ще оцелее в „групата на смъртта“ – електронният спорт отправя поглед към бъдещето.

„Голямата цел е спечелването на Световната купа“, заяви Дилън „DullenMIKE“ Нойхаузен след успешното си класиране за финалите на Световната купа. Шампионът на сингъл на VBL е един от най-горещите германци в Копенхаген и един от претендентите за титлата. След малко колеблив старт в решителния квалификационен кръг, новакът във FOKUS запази самообладание и в крайна сметка надделя с две победи в групата на загубилите.

Двама германци с амбиции за титла

Само Умут „Умут“ Гюлтекин се представи още по-уверено от германска гледна точка в Лондон. Съперникът на Нойхаузен във финала на VBL не остави никакво съмнение за участието си на финала в групата на победителите и надделя с две категорични победи. Всеки, който иска да претендира за короната на ФИФА, ще трябва да премине през шампионите на VBL от 2021 г. в „Бела Арена“. Гюлтекин обаче може да се сблъска с проблем в „Група на смъртта“ C, в която участват редица топ играчи.

Например Koray ‘Kkoray’ Kücükgünar. Следващият талант от ковачницата на VfL Бохум се класира на финала с две близки победи в „Лосър Бракет“ и знае точно, че в груповата фаза няма да му е по-лесно. Той сполучливо коментира жребия в Twitter с нищо повече от три черепа. Въпреки това 18-годишният талантлив младеж има уменията да поднесе изненада.

‘BeneCR7’ изиграва пътя си от ‘levyfinn’ до ‘Tekkz’

Същото може да се каже и за колегата от VfL Бенедикт „BeneCR7“ Бауер. За него квалификациите преминаха особено драматично, като в решителния мач в Германия той надделя срещу новака от Рощок Леви Фин „levyfinn“ Риек. „Дори имах няколко сълзи от радост“, коментира „BeneCR7“ второто си класиране и първото си участие във финалния кръг, след като Световната купа през 2021 г. все още беше отменена.

Bauer обаче ще се изправи срещу една от най-големите звезди на FIFA eSports в иначе умерената Група B: Донован „Tekkz“ Хънт от Fnatic. 20-годишният играч е един от най-добрите на сцената от години и направи подобен опит като „Умут“ в Лондон. Във финалния мач на Winner Bracket той победи Мохамед „AboFawzi“ Фаузи със 7:1 на виртуалния стадион – и даде да се разбере, че е сила, с която трябва да се съобразяват, благодарение на огромните си офанзивни качества.

Аржентинският дует е сред фаворитите

Двамата аржентинци, които отхвърлиха „Tekkz“ на трето място в eChampions League, също трябва да бъдат взети под внимание: Николас „nicolas99fc“ Вилялба и Матиас „matiasbonanno“ Бонано изиграха финала на Кралската лига на ФИФА помежду си. Вилялба, известен като „Ледения човек“, който победи Хънт на полуфинала, се оказа на върха. Нападателят англичанин вкара само един гол за 180 минути, като се отбиваше от защитната стена на Гаучо отново и отново. В „Бела Арена“ Вилялба, който за пети път участва на финали на Световната купа, ще се изправи срещу „Умут“ и „Корай“ в група С, където е един от фаворитите.

Bonanno, който е отговорен за елиминирането на германския участник Ноа-Лаурин „Snakez“ Барч в eCL, наскоро предизвика вълнение със своя отбор „Heretics“. С тях той печели непобеден купата TOTS. По този начин южноамериканецът е един от големия брой играчи, които ще участват не само в индивидуалното европейско първенство, но и в отборните състезания. Той ще трябва да докаже качествата си и като индивидуален играч срещу „DullenMIKE“ в груповата фаза в група D.

Двама шампиони могат да се покажат

Представителят на Полша Дамян „Дами“ Аугустиняк може да поднесе изненада в група D. Той вече предизвика малка сензация през този сезон, когато спечели еПремиър лийг с Норич Сити. Той преминава през финалното състезание в Англия без поражение с „канарчетата“. В Копенхаген той може да бъде един от вътрешните съветници.

Групите във FeWC.

Леандро ‘LPeixoto’ Пейшото от Франция вероятно ще има подобен статут. Той успешно защитава титлата в елига 1 с FC Lorient, като на финала се изправя срещу собствения си брат, но не показва никакви нерви. И сякаш Група C вече не е пълна с висококачествени играчи, Peixoto също ще се бори за място във фазата на нокаут.

Последната кръпка вече е въведена?

Накрая, но не на последно място, трябва да се имат предвид и двама холандци: Мануел „Мануел“ Бахур и Леви „Леви“ де Веерд отпразнуваха заедно шампионата на eDivise във Vitesse Arnhem и ще се състезават за Холандия и на Купата на нациите на ФИФА. Докато de Weerd ще започне в група А, Bachoore ще се присъедини към него в група D.

Освен всички електронни спортисти, самата игра също може да изиграе важна роля в борбата за наградния фонд от 250 000 щатски долара. Малко преди Световната купа EA SPORTS пусна актуализация на заглавието 14, която може да има забележим ефект върху работата в защита в играта. Възможно е най-новата кръпка да бъде използвана още в Копенхаген и да окаже решаващо влияние върху полето на участниците.