събота, април 27, 2024
HomeEsportsСветовно първенство по футбол: осем германци по стъпките на "Моауба"

Световно първенство по футбол: осем германци по стъпките на „Моауба“

Осем германски играчи ще се борят в плейофите от 1 до 3 юли за място на Световното първенство по футбол през 2022 г. – кой ще тръгне по стъпките на „Моауба“?

Изминаха почти три години, откакто Мохамед „МоАуба“ Харкус беше коронясан за индивидуален световен шампион на ФИФА – най-голямото възможно постижение. Германия все още е действащ шампион, но през 2020 и 2021 г. Световната купа по футбол не може да се проведе заради пандемията от корона. През 2022 г. обаче вече ще бъде определен неговият наследник.

От 14 до 17 юли 32-ма играчи на ФИФА ще се борят за слава и лъвския пай от 500 000 щатски долара. Но първо тези 32 професионалисти трябва да бъдат определени – в плейофите. В плейофите ще участват 128 класирали се, сред които осем германци, които искат да тръгнат по стъпките на „MoAuba“.

Пет германци в класацията на FGS

Въпреки че Световната купа на ФИФА открива финалите на ФИФА през юли 2022 г., плейофите в индивидуалното състезание са последните, които предстоят. Участниците в Световната клубна купа на ФИФА и Купата на нациите на ФИФА вече са определени. Но кои играчи в момента се подготвят за участие във финалите в началото на юли?

От германска гледна точка Беркай „BerkayLion“ Демирчи от SV Werder Bremen, Джо „JH7“ Хелман от IQONIC, Бенедикт „BeneCR7x“ Бауер от VfL Bochum, Бастиан „Pipe_Crew“ Рупш от VfL Wolfsburg и Ричард „RBLZ_GAUCHO“ Хормес от RB Leipzig се класираха за плейофите чрез ранглистата на глобалните серии.

‘RBLZ_UMUT’ double qualified

Силните представяния на съотборника на

Hormes Umut ‘RBLZ_UMUT’ Gültekin в FGS също щяха да са достатъчни. В крайна сметка обаче роденият в Лайпциг играч получи официален сертификат за участие в плейофите чрез второто място в големия финал на Виртуалната бундеслига (VBL), в който в началото на юни се класираха още двама германски играчи.

Шампионът на Германия Дилън „DullenMIKE“ Нойхаузен от NEO и класиралият се на трето място Леви Фин „levyfinn“ Риек от Hansa Rostock също имат право да играят за Световната купа на ФИФА. Освен това в плейофите попаднаха турският играч Корай „KKoray“ Кючугюнар от VfL Bochum и австрийският играч Айдин „eyedin98“ Исламович от Viktoria Berlin.

Силни дуети от Швеция и Израел

32-мата участници в Световната купа по футбол ще бъдат определени измежду 128-те офлайн играчи в Лондон, а финалите ще се проведат две седмици по-късно в Копенхаген. Освен „RBLZ_UMUT“ и „DullenMIKE“ сред фаворитите са двама шведи, двама израелци, двама аржентинци, един италианец, един англичанин и един саудитски арабин.

Шведското дуо Оливер „OliBoli7“ Утгрен и Оле „Ollelito“ Арбин трябва винаги да се има предвид заради голямата им последователност. Израелците Roee ‘Feldman’ Feldman и Yuval ‘YuvalBeli’ Blizovsky успяха да направят трайно впечатление във FIFA 22 – особено „RBLZ_UMUT“ може да няма добри спомени за първия.

Победители и лидери в класирането на eCL

Nicolas ‘Nicolas99FC’ Villalba е действащият победител в eChampions League, а сънародникът му Matias ‘matiasbonanno’ Bonanno завърши на първо място в класацията на FGS за Западна Европа. Същото постигна и италианецът Франческо „Obrun2002“ Талиафиеро – победител в третия квалификационен турнир на ФГС – в източноевропейската зона.

Донован „Tekkz“ Хънт и Мосад „Msdossary“ Алдосари винаги са фаворити само въз основа на своята позиция и умения. По принцип обаче всеки от 128-те участници в плейофите има класата да стигне до Световната купа на ФИФА и да спечели титлата там, както и да наследи „МоАуба“.