петък, май 3, 2024
HomeMotorsportsСветовният шампион в Moto2 Гарднър признава, че дебютът в MotoGP досега е...

Световният шампион в Moto2 Гарднър признава, че дебютът в MotoGP досега е като „шамар в лицето“

В четири състезания Реми Гарднър е спечелил една точка в световния шампионат – пилотът на Tech 3 KTM признава, че дебютът в MotoGP е много по-труден от очакваното

След първите си четири състезания в MotoGP Реми Гарднър има една точка за световния шампионат. Действащият световен шампион в Moto2 спечели тази точка още на откриването на сезона в Катар. Той завърши и всички останали състезания, но извън първите 15.

След зимните тестове Гарднър също е възпрепятстван от контузии. В средата на януари по време на тренировка по мотокрос получава фрактура на дясната си ръка и се налага да бъде опериран. Той изпитваше болки в продължение на седмици.

Неговият съотборник също не е бил по-успешен досега. Раул Фернандес също видя карирания флаг и в четирите Гран при. Но испанецът все още не е спечелил нито една точка в Световния шампионат. Миналата година Гарднър и Фернандес все още доминираха в клас Moto2.

„Честно казано, можеше да е малко по-добре“, признава Гарднър. „Когато гледам какво са направили други момчета в миналото. Миналата година завърших Moto2 с такава доминация. Ето защо очаквах повече.“

Преди началото на европейския сезон Марко Безеки (VR46-Ducati) е най-добрият новак с резултат в топ 10 (в Аржентина). Той има седем точки на сметката си. Дарин Биндер (RNF-Yamaha) също вече събра шест точки за световния шампионат.

За Tech-3-KTM нещата досега бяха по-трудни. Изоставането от заводските състезатели обикновено е голямо. Бенчмаркът на Брад Биндер досега е бил недостъпен за Гарднър и Фернандес. Двамата новобранци преминават през процес на обучение.

„Първите състезания бяха наистина трудни“, въздъхва Гарднър. „Надявам се, че ще внесем малко повече стабилност в Европа. Все още имам много да уча. Ясно е, че това беше голям шамар.“ Една точка на Гарднър поставя Tech на 3-то място в отборното класиране.