неделя, май 5, 2024
HomeBundesligaСветкавична оферта на Хлозек за заместник на Адли

Светкавична оферта на Хлозек за заместник на Адли

При победата с 8:0 за Купата на DFB в Тевтония Отенсен нападателят Амин Адли показва колко много може да навреди отстраняването му на Байер 04 за откриването на първенството. Като негов заместник Адам Хлозек се разписва с изключително ефективен кратък удар.

Той впечатляващо подчерта защо му е мястото в стартовата единайсеторка на Байер. При победата с 8:0 срещу отбора от регионалната лига Тевтония Отенсен на стадион „Милернтор“ в Хамбург Амине Адли беше най-добрият играч на Леверкузен заедно с левия защитник Алехандро Грималдо, като подготви 3:0 с извеждащ пас, изпълни дузпа, която след това сам реализира за 4:0, и с косо подаване подготви атакуващия защитник Джереми Фримпонг за гола на последния за 5:0.

Въпреки това 23-годишният французин няма да бъде в стартовия състав за откриващия мач на лигата срещу РБ Лайпциг на „Бай-Арена“. Заради наказание за червен картон, което левият крак си изкара на финала на сезона за загубата с 3:0 в Бохум, Адли ще трябва да пропусне първите три мача в Бундеслигата.

В първия състезателен мач за сезона стана ясно колко болезнено може да бъде това отсъствие за Байер 04. Особено след като няма равностоен заместник с подходящ профил за позицията му на лявото крило (както и за дясното). Адли е силен и изключително динамичен – Хаби Алонсо не разполага с такъв тип играч в ръкава си. Шефовете на Байер все още се опитват да решат това тясно място в състава.

Смяна на системата също е вариант срещу Лайпциг

Дали това ще се увенчае с успех до мача с Лайпциг, предстои да разберем. А дори и да се случи, остава въпросът дали тогава новодошлият вече ще е кандидат за стартовата единайсеторка. При това положение треньорът на Леверкузен ще трябва да намери заместник на Адли от настоящия състав.

Срещу Отенсен чехът Адам Хлозек си проправи път в стартовия състав, въпреки че влезе на мястото на Флориан Вирц едва в 69-ата минута. Пет минути по-късно 21-годишният футболист вкара брилянтен далечен удар в мрежата, след това подготви голмайстора Йонас Хофман с нисък пас в дълбочина за 7:0, а в последната минута спечели топката точно пред наказателното поле на Хамбург, надбяга стража на Тевтония Мариус Лиесеганг и вкара топката в празната врата. Не можеш да искаш много повече от един жокер.

Дали това ще бъде достатъчно за стартово място срещу Лайпциг? Във всеки случай Хлозек направи светкавична заявка и така увеличи шансовете си да бъде повикан. Освен ако, разбира се, Хаби Алонсо не планира да играе с трима или петима играчи 3-4-3 или 3-5-2 вместо с новото 4-2-3-1 срещу Лайпциг, които все по-често се движат на висока скорост през центъра и по този начин имат една атакуваща сила по-малко.