неделя, май 5, 2024
HomeChampions LeagueСамо Диого Жота помрачава настроението на Клоп

Само Диого Жота помрачава настроението на Клоп

Това е само „полувреме“, предупреждава Юрген Клоп. Но при победата на Ливърпул с 2:0 над Интер Милано имаше само един инцидент, който не се хареса на треньора.

Садио Мане и Мохамед Салах се завърнаха от Купата на Африка, но сега ФК Ливърпул е заплашен от още едно отсъствие в атака: Диого Жота беше принуден да напусне рано първия мач от 16-ия кръг на Шампионската лига в сряда вечер в Интер Милано.

Подходящият португалец, който е вкарал 17 пъти в състезанията този сезон, не успя да играе през втората част. „Глезенът му беше подут на почивката, затова се наложи да го сменим“, съобщи треньорът Юрген Клоп след мача. Подуването не е „добър знак, но трябва да изчакаме и да видим. Утре ще го разгледаме възможно най-рано.“

Клоп похвали „перфектната реакция“ на своите единадесет

Inter на моменти създаваше сериозни проблеми на Ливърпул и ги поставяше под постоянен натиск. Роберто Фирмино, който замени Диого Жота, вкара в 75-ата минута, за да изведе гостите напред. И тъй като Салах вкара и в заключителните етапи (83-и), Клоп може да отиде във втория етап на 8 март с внушителна преднина от 2:0.

„Още е само полувреме“, предупреди треньорът по обичайния си начин, но похвали „страстната“ работа в защита и „перфектната реакция“ на своите единайсет. „Доволен съм от всичко – освен от това, че Диого трябваше да излезе.“

Жокерите бяха с основен принос за победата на гостите: Докато зимният новак Луис Диас имаше някои добри сцени и убеди Клоп с „естествената“ си способност да се включи веднага в играта, треньорът призна, че Роберто Фирмино има проблеми със зъбите.

„Трябваше му време, за да влезе, защото получаваше топките в най-трудните зони“, обясни Клоп – и все пак бившият Хофенхаймер направи разликата с гола си: „Когато вкара, се видя, че увереността се върна и изведнъж топката отново беше наш приятел.“

Ливърпул измъкна контрола над мача от Интер и донесе само едно притеснение в Англия – глезена на Диого Жота.