сряда, май 15, 2024
HomeBundesligaРойс: "Не задавайте въпроса сега, моля"

Ройс: „Не задавайте въпроса сега, моля“

С два гола Марко Ройс изигра важна роля за важната победа на Дортмунд в Берлин. Капитанът изпита подобаващо облекчение, но не искаше да чуе за един конкретен въпрос.

„Имахме много неспокойна седмица, това е сигурно“, каза Ройс пред DAZN след победата с 3:0 в Берлин, като се позова на слабото представяне при поражението с 2:5 от Байер 04 Леверкузен седем дни по-рано и отбеляза: „Показахме реакция. Победата е приятно усещане.“

Още преди почивката жълто-черните се представиха уверено и позволиха на Юнион да бяга отново и отново. „През първото полувреме играхме много прилично, точно както бяхме предвидили“, каза Ройс, макар че отборът му се защитаваше повече, отколкото би искал след смяната на полетата. Въпреки това, след шест мача, в които BVB бяха допуснали поне по един гол във всеки мач, те отново успяха да запазят чист лист.

Reus: „Имах голям късмет с 1:0“

„Искахме да се борим, което не сме успявали да направим тук през последните години“, каза Ройс, като похвали енергичното представяне на съотборниците си, но също така призна, че са имали „много късмет в няколко ситуации“. Например, когато вкараха откриващия гол, авторът на гола Реус потвърди: „Имах голям късмет, когато вкарах гола за 1:0.

При изграждането на гола той първоначално не успя да контролира решително топката при единоборство с Робин Кнох, но след това се възползва от това, че топката стигна до Мо Дахуд, който от своя страна подаде хитър пас към Ройс. Такъв късмет „малко липсваше през последните няколко седмици“, каза Реус: „Днес го наложихме.“

Победата върна BVB на шест точки от лидера Байерн Мюнхен в таблицата. Може би те отново гледат нагоре? „Ако играем непостоянно, не можем да се занимаваме с върха. Трябва да сме сигурни, че ще постигнем стабилност на терена“, защити се Реус и с усмивка поиска: „Моля, не задавайте повече този въпрос.“