неделя, април 28, 2024
HomeNBAРийвс забавя Селтикс - Ембийд е в шок за Филаделфия

Рийвс забавя Селтикс – Ембийд е в шок за Филаделфия

Аустин Рийвс и Тайрийз Макси излизат от сянката и влизат в светлината на прожекторите, тъй като изглежда, че Филаделфия ще остане за известно време без Джоел Ембийд. НБА в петък сутринта

Лос Анджелис Лейкърс поставиха възклицателен знак в петък вечер, като приеха най-добрия отбор в НБА без контузените Леброн Джеймс и Антъни Дейвис – и впечатлиха. Резултатът беше заслужена победа със 114:105 над Бостън Селтикс, която се дължеше най-вече на Остин Рийвс. 25-годишният играч влезе в светлината на прожекторите и бе с основна заслуга за изненадващата победа на гостите с най-добрите за сезона 32 точки. Седем (от десет) тройки дори означаваха нов най-добър резултат в кариерата.

„Всички ние сме талантливи играчи. И това беше възможност да покажем на света на какво сме способни“, обясни Рийвс след това: „Преди мача се събрахме и си казахме: „Вижте, най-малкото, което можем да направим, е да излезем и да играем толкова силно, колкото можем“. Това се получи забележително добре, особено от разстояние: 19 от 36-те опита за три точки намериха целта си.

Джейсън Тейтъм (23 точки) и Джейлън Браун (8) бяха под средното ниво за „Селтикс“, а Кристапс Порзингис (17) също не беше оръжие, особено при стрелбите за три точки. Лейкърс също така играха изключително хитро в последния заклинателен момент и не позволиха на Бостън да се доближи на повече от седем точки. Това беше третото домакинско поражение за Селтикс в последните им пет мача пред собствените им фенове.

Хартенщайн вдъхнови Никс с 19 борби

Изключителният Айзея Хартънщайн също имаше вечер, която няма да забрави набързо, като събра общо 19 (!) борби при победата на своите Никс над Индиана Пейсърс със 109:105. Той добави и дванадесет точки и шест асистенции. Джейлън Брансън отново беше най-добрият реализатор за най-силния отбор в НБА в момента – девета поредна победа. 27-годишният играч вкара общо 40 точки и не се стресна от изоставането от 16 точки в един момент.

Макси постави най-добрия резултат в кариерата си – колко време ще трябва да отсъства Ембийд?

Филаделфия 76ърс не останаха доволни от победата си като гост срещу Юта Джаз със 127:124. Причината: суперзвездата Джоел Ембийд е изправен пред продължителна почивка. Според съобщения в медиите настоящият MVP е получил травма на външния менискус на лявото си коляно. Франчайзът и Ембийд няма да решат до този уикенд как ще се лекува травмата.

Ембийд получи травма в гостуването на „Голдън Стейт Уориърс“, когато Джонатан Куминга падна върху коляното на центъра в последната четвърт. Но в отсъствието на Ембийд някой друг вдигна оборотите в Юта: 51-те точки на Тайрийз Макси са рекорд в кариерата на 23-годишния играч. Показателно е, че Макси реализира всичките си първи шест опита за три точки в ранните етапи на мача.

За Джаз Лаури Марканен по-специално се бореше със заплахата от поражение. Въпреки това дори силният му финален порив – 14 от 28-те му точки в последната четвърт – в крайна сметка не беше достатъчен, за да повали 76ers.