понеделник, май 6, 2024
HomeEsportsПостове, наказания, разочарование: разваля ли Кобел титлата на Лайпциг в Югоизточна Европа?

RBLZ Gaming оглавиха таблицата на VBLCC Югоизток за първи път през този сезон в сряда. Въпреки това отборът от Лайпциг изпусна важни точки по пътя си към титлата в дивизията – по драматичен начин

Виртуалната Бундеслига (VBL) стилизира електронните спортисти на 1. FSV Mainz 05 и RB Leipzig като гладиатори на X. Заглавието на изискано изглеждащата графика: „Битката за върха“. И нищо друго не се случи в клубното първенство в сряда. Лидерите в лигата срещу защитаващите второто си място – предварителното решение за първенството в Югоизточната дивизия беше на дневен ред.

Отборът от Лайпциг беше претендентът за титлата: Те изоставаха на четири точки от Майнц преди прекия сблъсък – с един мач по-малко. Съответно RBLZ се нуждаеше от победа срещу FSV, за да завърши редовния сезон на първо място благодарение на допълнителния мач. Умут Гюлтекин и Леви Фин Риек ясно показаха в откриващия двубой 2 срещу 2, че точно това са си поставили за цел.

Въпреки доста равностойния мач, двойките на РБ победиха с 4:1 Дитмир Алими и Макс Юлиус Грьоне от Майнц. В резултат на това капитанът на FSV „Ditmir_4897“ вече беше под голямо напрежение в първия мач на сингъл – още едно поражение щеше да означава поражение като цяло. Първоначално изглеждаше, че ‘RBLZ_Umut’ се справя по-добре с тази изходна позиция: eFootballer of the Year 2023 поведе в единадесетата минута на мача.

Златният страж стана герой на Майнц в последната минута

Гюлтекин обаче не успя да вкара повече голове, а директен корнер на Алими малко преди почивката (42′) даде на Майнц решаващ мач. Двубоят във втория 1 срещу 1 беше Риек срещу Грьоне – и се превърна в завладяващ трилър на FC 24. Нулевата петица на „диваците“ направи 1:0 в средата на първото полувреме (25′), а „левифин“ обърна мача с двойно попадение (31/35′). Gröne изравни за 2:2 точно на почивката (45′) и създаде максимално напрежение за второто полувреме

Загуба на притежание в собствената половина постави Риек в беда там: „богомилите“ комбинираха силно в наказателното поле и вкараха за 3:2 (68′). По този начин играчът на Майнц изравни резултата в мача за момента и затвърди преднината си от четири точки пред Лайпциг в таблицата на директните елиминации. В последните минути обаче електронният спортист на RB „levyfinn“ вдигна оборотите. В 87-ата минута в игра той не успя да уцели гредата, а секунди по-късно се насочи срещу златната карта на Грегор Кобел във вратата на FSV.

След това виртуалният страж на BVB отново зае централно място: след фаул в наказателното поле Риек получи чудесна възможност все пак да направи 3:3 – и да даде на Лайпциг крайната победа. Германският национал обаче отново намери Кобел за свой господар. Още в началото Грьоне избра да се хвърли в долния ляв ъгъл, а „левскарят“ му направи услуга, като се прицели право там. След пропуска в последната минута Риек се облегна далеч назад на стола си и потърка лицето си няколко пъти. Той не получи повече шансове да отбележи.

Постигната цел: Шампионатът на дивизията „в наши ръце „

„Съдбата беше благосклонна към мен днес“, заяви „Диваците“ по-късно в прякото предаване на VBL. Разпределението на точките означава, че Майнц все още „има финала на редовния сезон на първо място в таблицата в свои ръце. Това беше нашата цел.“ В сряда вечерта „нулфунферите“ не играха, тъй като 1. ФК Нюрнберг трябваше да се оттегли поради заболяване. Въпреки това Грьоне & Ко имат още няколко задачи пред себе си: „Искаме да спечелим и трите оставащи мача и да станем шампиони на дивизията.“

Освен Нюрнберг, в офлайн мача ни очакват 1. FC Kaiserslautern и FC Bayern Munich. Между другото, FSV не завърши сряда на първо място: Тъй като RBLZ спечелиха следващите си двубои срещу Франкфурт (4:1, 6:1) и Байерн (5:2, 2:1), те изпревариха отбора от Рейнланд-Пфалц. По този начин Лайпциг за първи път през този сезон е начело на таблицата – и, подобно на Майнц, вече се класира директно за финала на ВБЛКС. Сега обаче саксонците са в неизгодна позиция в битката за титлата в дивизията.